• DSCF1102 (Large).JPG
 • DSCF0975 (Large).JPG
 • 5_270.jpg
 • 6_216.jpg
 • 10_124.jpg
 • DSCF0087 (Large).JPG
 • DSCF0873 (Large).JPG
 • 7-5.jpg
 • DSCF0631 (Large).JPG
 • DSCF0050 (Large).JPG
 • 6-5.jpg
 • 9_134.jpg
Witamy na stronie głównej
PDF Drukuj Email
czwartek, 06 lutego 2020 11:59

logo 2

Ośrodek Pomocy Społecznej m.st Warszawy Dzielnicy Mokotów Dział Pomocy Specjalistycznej z siedzibą przy ulicy Bartłomieja 3 zaprasza do udziału w Mokotowskiej Akademii Szczęśliwego Rodzica.

 

 

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Dział Pomocy Specjalistycznej informuje, że od 17 lutego 2020 r. do 29 lutego 2020 r. będzie prowadzony nabór do udziału w warsztatach umiejętności opiekuńczo - wychowawczych w ramach Mokotowskiej Akademii Szczęśliwego Rodzica.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 stycznia 2020 10:23

INFORMACJA.

Od 1 stycznia 2020 roku w Mieście Stołecznym Warszawa będzie funkcjonował jeden rachunek bankowy, na który należy dokonywać wpłat z tytułu opłaty skarbowej. W związku z czym wpłat należy dokonywać na rachunek

 

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

        Centrum Obsługi Podatnika

   21 1030 1508 0000 0005 5000 0070

 
Apel PDF Drukuj Email
czwartek, 12 grudnia 2019 13:27

Widzisz - nie bądź obojętny - zareaguj

Szanowni Państwo,

zimna, to szczególnie trudny okres dla osób w kryzysie bezdomności. Niskie temperatury stanowią realne zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Nie bądź obojętny, zareaguj. Wystarczy jeden telefon, by uchronić kogoś przed wychłodzeniem i uratować mu życie.

Dane kontaktowe do instytucji, służb oraz organizacji, które w okresie zimowym niosą pomoc osobom bezdomnym:

Ośrodek Pomocy Społecznej

 • Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy ul. Falęcka 10;

          22 849 44 66, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 • Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy Filia I ul. Iwicka 19;

         841 83 61, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 • Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy Filia II ul. Wiktorska 83/87;

         844 74 43, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Straż miejska

 • Telefon alarmowy - 986
 • Sms interwencyjny - 723 986 112

Ogólnopolski numer alarmowy - 112

 • 997 - policja,
 • 999 - pogotowie ratunkowe

Podczas interwencji przedstawiciele poszczególnych służb dokonują oceny sytuacji i informują osoby w kryzysie bezdomności o miejscach w których mogą się schronić, otrzymać gorący posiłek czy ciepłą odzież a w uzasadnionych przypadkach organizują pomoc medyczną.

 

 

 
PDF Drukuj Email
wtorek, 01 października 2019 12:41

 Program dla osób z niepełnosprawnościami

30 września 2019 r. rozpoczynamy realizację Programu "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2019 współfinansowanego ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych oraz Miasta Stołecznego Warszawy.

Co jest celem Programu "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2019?

Celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami:

 • konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji,
 • konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji,

lub osobami z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności (bądź równoważnym), którzy wymagają wsparcia w postaci doraźnej, krótkotrwałej przerwy w sprawowaniu opieki oraz podniesienia swoich umiejętności i wiedzy w zakresie opieki na tym osobami.

 

 Z jakich form wsparcia można skorzystać?

Usługi opieki wytchnieniowej realizowane będą w trzech modułach:

Moduł I - Usługi opieki wytchnieniowej realizowane w miejscu zamieszkania osoby korzystającej;

Moduł II - Usługi opieki wytchnieniowej w ramach pobytu całodobowego w mieszkaniu chronionym w formie pobytów 7 lub 14 dniowych, jako rozszerzenie usług opiekuńczych;

Moduł III - Usługi opieki wytchnieniowej w formie specjalistycznego poradnictwa psychologicznego lub terapeutycznego oraz nauki pielęgnacji, rehabilitacji i dietetyki.

 

Co trzeba zrobić, żeby otrzymać wsparcie?

 

Od 30 września 2019 r. możesz złożyć wniosek do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania Ośrodka Pomocy Społecznej.

Nabór wniosków na usługi w ramach Modułu II trwa od 30 września 2019 r. do 8 października 2019 r.

Program "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2019 będzie realizowany do końca 2019 r.

Więcej informacji: www.politykaspoleczna.um.warszawa.pl, na stronach internetowych miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej oraz Urzędów Dzielnic.

 

 

UWAGA!

 

Dodatkowy termin naboru wniosków do Modułu II w ramach Programu "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2019

 

W związku z realizacją Programu "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2019 ogłaszamy dodatkowy termin naboru wniosków do Modułu II: 16 października 2019 r. - 31 października 2019 r.

 

Moduł II to realizacja usług opieki wytchnieniowej w ramach pobytu całodobowego w mieszkaniu chronionym w formie pobytów 7 lub 14 dniowych, jako rozszerzenie usług opiekuńczych.

 

Wnioski można składać do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

 
Sobota na Mokotowie PDF Drukuj Email
niedziela, 29 września 2019 19:14

 

logo 2

Ośrodek Pomocy Społecznej m.st Warszawy Dzielnicy Mokotów na pikniku "Sobota na Mokotowie".


W dniu 21 września 2019 roku odbył się piknik "Sobota na Mokotowie", zorganizowany przez Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy przy Skwerze AK "Granat" u zbiegu ulic Puławskiej i Woronicza. W pikniku wzięło udział wiele organizacji i instytucji, które zorganizowały swoje stoiska, m.in. Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów, Dom Kultury Kadr, Stowarzyszenie w Stronę Marzeń, Młodzieżowy Dom Kultury, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców, Fundacja "Bo Warto", Centrum Łowicka, Służewski Dom Kultury, Dorożkarnia, Ośrodek Edukacji Kulturalnej "Sadyba", Fundacja C.E.L.
     Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy przygotował własne stoisko przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania, na które zaproszeni zostali mieszkańcy Dzielnicy Mokotów oraz całej Warszawy, rodziny z dziećmi oraz seniorzy. W czasie wydarzenia uczestnicy brali udział w atrakcjach, przygotowanych przez organizatorów, m.in. występach artystycznych, wykonywaniu ozdób z koralików bądź drewna, zawodach sportowych, różnego rodzaju grach, konkursach z nagrodami, warsztatach plastycznych, ceramicznych, architektonicznych, modelarskich, rękodzielniczych,  recyklingowych, mogli również poczytać książki. Przestrzeń skweru zagospodarowana była również przez food tracki, a największym powodzeniem cieszyły się świeże gofry.
     Korzystając z doświadczeń udziału w licznych piknikach i wydarzeniach plenerowych, pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej opracowali atrakcje dla dzieci, a także dla starszych uczestników spotkania. Każdy z odwiedzających, który chciał zasięgnąć informacji o działaniach Ośrodka i Działu mógł uzyskać informację o udzielanym poradnictwie rodzinnym, wsparciu psychologicznym i asyście rodziny. Informowano także o wsparciu udzielanym przez pracowników socjalnych. Dzieci uczestniczyły w następujących zabawach realizowanych przez Dział Pomocy Specjalistycznej Ośrodka:
-    malowanie twarzy farbkami, wg pomysłów dzieci lub przygotowanych wzorów
-    puszczanie baniek mydlanych
-    budowanie figur i zwierząt z podłużnych, kolorowych balonów
-    kolorowanie kredkami, flamastrami, rysowanie kredą po chodniku
-    tworzenie "gniotków", czyli wypełnionych mąką balonów
-    tworzenie "zosiek", czyli wypełnionych ryżem balonów
-    Jenga
-    rzucanie piankowymi "oszczepami" do obręczy.


Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej zaangażowali się w pełni do realizacji zajęć i dbali o to, by również dorośli wzięli udział w przygotowanych atrakcjach.
    Stoisko Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy cieszyło się dużym zainteresowaniem dorosłych i dzieci, jak również seniorów. Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej zaangażowani byli w pełni w realizację zajęć dla dzieci i dbali o to, by również dorośli wzięli udział w przygotowanych atrakcjach.
    Stoisko Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy cieszyło się dużym zainteresowaniem dorosłych i dzieci.

 

Załączniki:
Pobierz (dyplom od Burmistrza.pdf)dyplom od Burmistrza.pdf[ ]65 Kb
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 17
Copyright © 2020 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

 

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości