• DSCF0631 (Large).JPG
 • 9_134.jpg
 • 6_216.jpg
 • 5_270.jpg
 • 10_124.jpg
 • 6-5.jpg
 • DSCF0975 (Large).JPG
 • DSCF1102 (Large).JPG
 • DSCF0050 (Large).JPG
 • DSCF0873 (Large).JPG
 • 7-5.jpg
 • DSCF0087 (Large).JPG
Witamy na stronie głównej
Alienacja rodzicielska PDF Drukuj Email
czwartek, 02 sierpnia 2018 12:49

Informacja nt. wykładu "Alienacja rodzicielska"

W dn. 10 lipca 2018 r. w siedzibie Działu Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy odbył się wykład pt. "Alienacja rodzicielska", dedykowany pracownikom socjalnym i asystentom rodziny, zatrudnionym w Ośrodku.

Wykład prowadzony był przez Fundację "Pomocownia" w ramach projektu finansowanego ze środków Urzędu m.st. Warszawy - Panią Joannę Żewakowską oraz Pana Pawła Maciaszka.

W wykładzie wzięło udział łącznie 15 osób, które aktywnie włączały się w dyskusję nt. poruszanych problemów i zagadnień, przytaczały przykłady z codziennej pracy, które omawiali ze specjalistami. Uczestnicy otrzymali od prowadzących obszerne materiały szkoleniowe.

Udział w wykładzie stał się okazją dla specjalistów pracujących z rodzinami do poszerzenia swojej wiedzy nt. zachowań osób dorosłych wobec dzieci i siebie w sytuacjach kryzysowych, które mają wpływ na funkcjonowanie rodziny, poczucie bezpieczeństwa dziecka w rodzinie oraz na jego życie.

Wszyscy uczestnicy wykładu wyrazili zainteresowanie kolejnymi tego rodzaju spotkaniami, omawiającymi pojedyncze problemy, pojawiające się w rodzinie. Forma wykładu otwartego, w czasie którego wszyscy zebrani mogą zabrać głos, również odpowiadała uczestnikom.

.

 
PDF Drukuj Email
czwartek, 28 czerwca 2018 20:32

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
wyróżniony w konkursie ,,Pokaż się z dobrej strony"

 

         Centrum Wolontariatu, realizujące projekt ,,Ochotnicy Warszawscy" wyróżniło Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w wiosennej edycji konkursu ,,Pokaż się z dobrej strony". Konkurs ma na celu promowanie bardzo dobrych ofert prac kierowanych do wolontariuszy i uzmysłowienie osobom odpowiedzialnym za współpracę z wolontariuszami, jak ważnym elementem współpracy jest ich skuteczna rekrutacja.

Załączniki:
Pobierz (Wolontariat w OPS.pdf)Wolontariat w OPS.pdf[ ]357 Kb
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
środa, 27 czerwca 2018 09:42

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
na Mokotowskim Pikniku Niepodległościowym

 

          W dniu 17 czerwca 2018 roku odbył się ,,Mokotowski Piknik Niepodległościowy", zorganizowany przez Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy na Skwerze AK ,,Granat" u zbiegu ulic Puławskiej i Woronicza. W pikniku wzięło udział wiele organizacji i instytucji, które zorganizowały swoje stoiska, m.in. Urząd Dzielnicy Mokotów, Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, organizacje pozarządowe.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 czerwca 2018 10:07

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
na Mokotowskim Festynie Wakacyjnym

 

          W dniu 15 czerwca 2018 roku odbył się ?Mokotowski Festyn Wakacyjny", zorganizowany przez Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Odyńca 6. W pikniku wzięło udział wiele organizacji i instytucji, które zorganizowały swoje stoiska, m.in. Urząd Dzielnicy Mokotów, Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, Straż Miejska.


          Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy przygotował własne stoisko przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania, na które zaproszeni zostali mieszkańcy Dzielnicy Mokotów, a także dzieci przedszkolne i uczniowie szkół mokotowskich. W czasie Festynu uczestnicy brali udział w licznych atrakcjach, w tym we wspólnym śpiewaniu piosenek patriotycznych.

Załączniki:
Pobierz (Mokotowski Festyn Wakacyjny.pdf)Mokotowski Festyn Wakacyjny.pdf[ ]120 Kb
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
środa, 20 czerwca 2018 20:03

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy na Indiańskim Pikniku

 

W dniu 7 czerwca 2018 roku odbył się "Indiański piknik", zorganizowany przez Partnerstwo Moje Wierzbno na skwerze przy ul. Tuchlińskiej 2a. W pikniku wzięły udział następujące organizacje: Stowarzyszenie W Stronę Marzeń, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr III, Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, Zespół Szkół nr 27l, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Rada Osiedla.
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy przygotował własne stoisko przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania, które stanowiło przedstawienie Teatru Wariacja pt. Duch Indianina.

Załączniki:
Pobierz (Piknik 07.06.2018.pdf)Piknik 07.06.2018.pdf[ ]122 Kb
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 13
Copyright © 2019 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

 

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości