• DSCF0050 (Large).JPG
 • DSCF1102 (Large).JPG
 • DSCF0631 (Large).JPG
 • 10_124.jpg
 • DSCF0873 (Large).JPG
 • 5_270.jpg
 • 7-5.jpg
 • 6_216.jpg
 • 9_134.jpg
 • 6-5.jpg
 • DSCF0975 (Large).JPG
 • DSCF0087 (Large).JPG
Witamy na stronie głównej
PDF Drukuj Email
piątek, 10 sierpnia 2018 14:13

Wyjście integracyjne na basen

 

W dniu 2 sierpnia 2018 r. została zorganizowana wycieczka dla rodzin, objętych wsparciem Działu Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. We wspólnym wyjściu integracyjnym na otwartą pływalnię OSiR Ochota w parku "Szczęśliwice". wzięło udział 11 dzieci i ich rodzice lub opiekunowie, a także asystenci rodziny.

 Wycieczka rozpoczęła się w siedzibie Działu Pomocy Specjalistycznej OPS Mokotów przy ul. Bartłomieja 3, gdzie uczestnicy zostali poinformowani o trasie przejazdu i czasie podróży oraz zasadach zachowania w publicznych środkach transportu.

               W czasie pobytu na otwartej pływalni, rodzice i opiekunowie wraz z dziećmi bawili się w wodzie, czemu sprzyjała bardzo dobra pogoda i wysoka temperatura powietrza. Uczestnicy wycieczki chętnie bawili się również na obszernym trawniku wokół basenów, a także placu zabaw.

 Uczestnicy byli bardzo zadowoleni ze sposobu organizacji wycieczki oraz zaplanowanych i przeprowadzonych zabaw dla dzieci. Dzięki spotkaniu rodzice dowiedzieli się, że pozostając w mieście na wakacje, można zapewnić dzieciom wiele atrakcji, korzystając z oferty ośrodków sportowych i rekreacyjnych na trenie Warszawy a przy tym uczyć się w sposób konstruktywny i korzystny dla całej rodziny spędzać czas wolny na świeżym powietrzu.

basen

 

 
Alienacja rodzicielska PDF Drukuj Email
czwartek, 02 sierpnia 2018 12:49

Informacja nt. wykładu "Alienacja rodzicielska"

W dn. 10 lipca 2018 r. w siedzibie Działu Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy odbył się wykład pt. "Alienacja rodzicielska", dedykowany pracownikom socjalnym i asystentom rodziny, zatrudnionym w Ośrodku.

Wykład prowadzony był przez Fundację "Pomocownia" w ramach projektu finansowanego ze środków Urzędu m.st. Warszawy - Panią Joannę Żewakowską oraz Pana Pawła Maciaszka.

W wykładzie wzięło udział łącznie 15 osób, które aktywnie włączały się w dyskusję nt. poruszanych problemów i zagadnień, przytaczały przykłady z codziennej pracy, które omawiali ze specjalistami. Uczestnicy otrzymali od prowadzących obszerne materiały szkoleniowe.

Udział w wykładzie stał się okazją dla specjalistów pracujących z rodzinami do poszerzenia swojej wiedzy nt. zachowań osób dorosłych wobec dzieci i siebie w sytuacjach kryzysowych, które mają wpływ na funkcjonowanie rodziny, poczucie bezpieczeństwa dziecka w rodzinie oraz na jego życie.

Wszyscy uczestnicy wykładu wyrazili zainteresowanie kolejnymi tego rodzaju spotkaniami, omawiającymi pojedyncze problemy, pojawiające się w rodzinie. Forma wykładu otwartego, w czasie którego wszyscy zebrani mogą zabrać głos, również odpowiadała uczestnikom.

.

 
PDF Drukuj Email
czwartek, 28 czerwca 2018 20:32

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
wyróżniony w konkursie ,,Pokaż się z dobrej strony"

 

         Centrum Wolontariatu, realizujące projekt ,,Ochotnicy Warszawscy" wyróżniło Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w wiosennej edycji konkursu ,,Pokaż się z dobrej strony". Konkurs ma na celu promowanie bardzo dobrych ofert prac kierowanych do wolontariuszy i uzmysłowienie osobom odpowiedzialnym za współpracę z wolontariuszami, jak ważnym elementem współpracy jest ich skuteczna rekrutacja.

Załączniki:
Pobierz (Wolontariat w OPS.pdf)Wolontariat w OPS.pdf[ ]357 Kb
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
środa, 27 czerwca 2018 09:42

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
na Mokotowskim Pikniku Niepodległościowym

 

          W dniu 17 czerwca 2018 roku odbył się ,,Mokotowski Piknik Niepodległościowy", zorganizowany przez Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy na Skwerze AK ,,Granat" u zbiegu ulic Puławskiej i Woronicza. W pikniku wzięło udział wiele organizacji i instytucji, które zorganizowały swoje stoiska, m.in. Urząd Dzielnicy Mokotów, Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, organizacje pozarządowe.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 czerwca 2018 10:07

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
na Mokotowskim Festynie Wakacyjnym

 

          W dniu 15 czerwca 2018 roku odbył się ?Mokotowski Festyn Wakacyjny", zorganizowany przez Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Odyńca 6. W pikniku wzięło udział wiele organizacji i instytucji, które zorganizowały swoje stoiska, m.in. Urząd Dzielnicy Mokotów, Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, Straż Miejska.


          Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy przygotował własne stoisko przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania, na które zaproszeni zostali mieszkańcy Dzielnicy Mokotów, a także dzieci przedszkolne i uczniowie szkół mokotowskich. W czasie Festynu uczestnicy brali udział w licznych atrakcjach, w tym we wspólnym śpiewaniu piosenek patriotycznych.

Załączniki:
Pobierz (Mokotowski Festyn Wakacyjny.pdf)Mokotowski Festyn Wakacyjny.pdf[ ]120 Kb
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 17
Copyright © 2021 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

 

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości