• 9_134.jpg
 • DSCF0873 (Large).JPG
 • 6-5.jpg
 • DSCF1102 (Large).JPG
 • DSCF0975 (Large).JPG
 • DSCF0050 (Large).JPG
 • 7-5.jpg
 • 5_270.jpg
 • 6_216.jpg
 • 10_124.jpg
 • DSCF0087 (Large).JPG
 • DSCF0631 (Large).JPG
Witamy na stronie głównej
Zmiana PDF Drukuj Email
piątek, 05 października 2018 08:30

UWAGA - zmiana lokalizacji

W ostatnich dniach nastąpiła zmiana lokalizacji jednostek Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Filii II z ulicy Bałuckiego 5 i z ulicy Malczewskiego 52 oraz Dziennego Domu Pomocy Społecznej z ulicy Bałuckiego 5. 

Nowa lokalizacja to : ul.Wiktorska 83/87, 02-582 WARSZAWA.

 

 
PDF Drukuj Email
środa, 19 września 2018 09:28

 

altSprawozdanie ze zrealizowanych działań w czasie pikniku integracyjnego "Spotkajmy się"

 

W dniu 14 września 2018 roku odbył się piknik integracyjny dla mieszkańców osiedla Służewiec pn. "Spotkajmy się" zorganizowany w ramach partnerstwa "Mój Służewiec".
W pikniku wzięło udział wiele organizacji i instytucji, które przygotowały swoje stoiska, m.in. Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, Stowarzyszenie w Stronę Marzeń, Biblioteka nr 3 przy ul. Tuchlińskiej 2a, Dom Kultury Kadr czy WTZ ul. Głogowa.

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy przygotował stoisko z atrakcjami dla dzieci i całych rodzin przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania, na które zaproszeni zostali mieszkańcy okolicznych osiedli, a także najmłodsze dzieci i uczniowie
z pobliskich przedszkoli i szkół. W czasie pikniku uczestnicy brali udział w licznych atrakcjach, w tym w pokazach sportowych, sztuk walk. Zorganizowane zostały poza tym liczne atrakcje kulturalne, jak również poczęstunek.

Stoisko Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy wyposażone zostało w kilka głównych stanowisk. Największą popularnością cieszyły się stanowiska malowania buziek farbami, do którego od początku pikniku ustawiała się długa kolejka i tworzenie własnych gniotków z balonów napełnionych mąką. Dzieci chętnie przejmowały inicjatywę i często samodzielnie tworzyły zwierzęta czy przedmioty z napompowanych balonów. Młodsze dzieci otrzymywały już wykonane zwierzątka lub kształty, w wybranym przez siebie kolorze. Najmłodsi chętnie również puszczali bańki mydlane.

Każdy z odwiedzających, który chciał zasięgnąć informacji o działaniach Ośrodka i Działu mógł uzyskać informację o konkretnej dziedzinie świadczonego wsparcia, czyli poradnictwa rodzinnego, wsparcia psychologicznego i asyście rodziny. Informowano także o wsparciu udzielanym przez pracowników socjalnych.

Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej zaangażowali się w pełni do realizacji zajęć dla dzieci i dbali o to, by również dorośli wzięli udział w przygotowanych atrakcjach.

 

 
PDF Drukuj Email
piątek, 10 sierpnia 2018 14:13

Wyjście integracyjne na basen

 

W dniu 2 sierpnia 2018 r. została zorganizowana wycieczka dla rodzin, objętych wsparciem Działu Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. We wspólnym wyjściu integracyjnym na otwartą pływalnię OSiR Ochota w parku "Szczęśliwice". wzięło udział 11 dzieci i ich rodzice lub opiekunowie, a także asystenci rodziny.

 Wycieczka rozpoczęła się w siedzibie Działu Pomocy Specjalistycznej OPS Mokotów przy ul. Bartłomieja 3, gdzie uczestnicy zostali poinformowani o trasie przejazdu i czasie podróży oraz zasadach zachowania w publicznych środkach transportu.

               W czasie pobytu na otwartej pływalni, rodzice i opiekunowie wraz z dziećmi bawili się w wodzie, czemu sprzyjała bardzo dobra pogoda i wysoka temperatura powietrza. Uczestnicy wycieczki chętnie bawili się również na obszernym trawniku wokół basenów, a także placu zabaw.

 Uczestnicy byli bardzo zadowoleni ze sposobu organizacji wycieczki oraz zaplanowanych i przeprowadzonych zabaw dla dzieci. Dzięki spotkaniu rodzice dowiedzieli się, że pozostając w mieście na wakacje, można zapewnić dzieciom wiele atrakcji, korzystając z oferty ośrodków sportowych i rekreacyjnych na trenie Warszawy a przy tym uczyć się w sposób konstruktywny i korzystny dla całej rodziny spędzać czas wolny na świeżym powietrzu.

basen

 

 
Alienacja rodzicielska PDF Drukuj Email
czwartek, 02 sierpnia 2018 12:49

Informacja nt. wykładu "Alienacja rodzicielska"

W dn. 10 lipca 2018 r. w siedzibie Działu Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy odbył się wykład pt. "Alienacja rodzicielska", dedykowany pracownikom socjalnym i asystentom rodziny, zatrudnionym w Ośrodku.

Wykład prowadzony był przez Fundację "Pomocownia" w ramach projektu finansowanego ze środków Urzędu m.st. Warszawy - Panią Joannę Żewakowską oraz Pana Pawła Maciaszka.

W wykładzie wzięło udział łącznie 15 osób, które aktywnie włączały się w dyskusję nt. poruszanych problemów i zagadnień, przytaczały przykłady z codziennej pracy, które omawiali ze specjalistami. Uczestnicy otrzymali od prowadzących obszerne materiały szkoleniowe.

Udział w wykładzie stał się okazją dla specjalistów pracujących z rodzinami do poszerzenia swojej wiedzy nt. zachowań osób dorosłych wobec dzieci i siebie w sytuacjach kryzysowych, które mają wpływ na funkcjonowanie rodziny, poczucie bezpieczeństwa dziecka w rodzinie oraz na jego życie.

Wszyscy uczestnicy wykładu wyrazili zainteresowanie kolejnymi tego rodzaju spotkaniami, omawiającymi pojedyncze problemy, pojawiające się w rodzinie. Forma wykładu otwartego, w czasie którego wszyscy zebrani mogą zabrać głos, również odpowiadała uczestnikom.

.

 
PDF Drukuj Email
czwartek, 28 czerwca 2018 20:32

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
wyróżniony w konkursie ,,Pokaż się z dobrej strony"

 

         Centrum Wolontariatu, realizujące projekt ,,Ochotnicy Warszawscy" wyróżniło Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w wiosennej edycji konkursu ,,Pokaż się z dobrej strony". Konkurs ma na celu promowanie bardzo dobrych ofert prac kierowanych do wolontariuszy i uzmysłowienie osobom odpowiedzialnym za współpracę z wolontariuszami, jak ważnym elementem współpracy jest ich skuteczna rekrutacja.

Załączniki:
Pobierz (Wolontariat w OPS.pdf)Wolontariat w OPS.pdf[ ]357 Kb
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 18
Copyright © 2021 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

 

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości