Główna Aktualności Projekt socjalny
PDF Drukuj Email

Projekt socjalny
"Poprawa funkcjonowania społecznego kobiet doznających i zagrożonych przemocą"

 

W dniach 14, 21, 23 i 28 października 2014 roku odbyły się w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy spotkania dla kobiet, będących podopiecznymi Ośrodka, które doznają przemocy w rodzinie i są nią zagrożone. Spotkania zostały zorganizowane i zrealizowane w ramach projektu socjalnego przez pracowników socjalnych: Magdalenę Kowalik i Samantę Śliwińską. Przeprowadzenie zajęć było częścią odbywania specjalizacji II stopnia w zawodzie pracownik socjalny.

 

Projekt socjalny i jego realizacja miała na celu poprawę funkcjonowania społecznego odbiorców - kobiet doświadczających przemocy i zagrożonych wystąpieniem tego zjawiska we własnych środowiskach rodzinnych. Cel ten realizowano w oparciu o dwa tory działania: konsultacje ze specjalistami i zajęcia praktyczne. Konsultacji udzielali funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej i psycholog. Uczestniczki zdobyły także wiedzę o działaniach Fundacji Centrum Praw Kobiet.

 

 

Projekt 1   Projekt 2

 

 

Praktyczna część projektu opierała się o zajęcia z samoobrony, jak też o umożliwienie skorzystania z usług manicurzystki i fryzjera, z uwagi na szczególną rolę, jaką odgrywa wygląd zewnętrzny w poczuciu własnej wartości i sprawczości u kobiet, zwłaszcza w trudnej, życiowej sytuacji. Uwieńczeniem projektu było wspólne wyjście do kina.

W projekcie uczestniczyli specjaliści i pracownicy z następujących instytucji: Policji, Straży Miejskiej, Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni CPK, Fundacji Centrum Praw Kobiet oraz Pani Agnieszka Lichota - manicurzystka i Pan Krzysztof Kułagowski - fryzjer.

Serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom, które wsparły i zaangażowały się w realizację projektu.

 

 

Projekt 3   Projekt 4

 

 


 

 
Copyright © 2019 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.