Główna Aktualności ORLEN MARATON
ORLEN MARATON PDF Drukuj Email
czwartek, 27 kwietnia 2017 10:51

 W dniu 23 kwietnia 2017 roku odbywał się w Warszawie Orlen Maraton, w czasie którego Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy przygotował stoisko. Stoisko zlokalizowane było przy Supersamie na ul. Puławskiej, a otwarte w godzinach 8:00-14:00.

 

Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej OPS Mokotów z wyprzedzeniem pracowali koncepcję atrakcji, jakie miały mieć miejsce w czasie spotkania, korzystając z doświadczeń zeszłorocznej, bardzo udanej zabawy podczas pikniku "Mokotówka". Skupiono się w szczególności na przygotowaniu atrakcji dla dzieci, których spodziewano się najwięcej, jednak w taki sposób, by dorośli - rodzice, opiekunowie i inni odwiedzający mogli zatrzymać się przy stoisku Ośrodka.

 

Stoisko przygotowano przed oficjalnym startem Maratonu, dzięki czemu odwiedzający mogli od razu przystąpić do wspólnej zabawy z dziećmi. Każdy z odwiedzających, który chciał zasięgnąć informacji o działaniach Ośrodka i Działu mógł uzyskać konkretną informację o konkretnej dziedzinie świadczonego wsparcia, czyli poradnictwa rodzinnego, wsparcia psychologicznego i interwencji kryzysowej. Informowano także o wsparciu udzielanym przez pracowników socjalnych oraz w zakresie poradnictwa w poszukiwaniu zatrudnienia. Udostępnione były również ulotki i broszury informacyjne na temat wsparcia świadczonego przez Ośrodek. Na stoisku zatem każdy odwiedzający mógł przede wszystkim uzyskać informacje, a dzieci uczestniczyły w następujących zabawach:

-          malowanie twarzy profesjonalnymi farbkami do twarzy, wg pomysłów dzieci lub wzorów

-          puszczania baniek mydlanych

-          budowanie figur i zwierząt z podłużnych, kolorowych balonów

-          kolorowanie kredkami, flamastrami

 

Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej zaangażowali się w pełni do realizacji zajęć dla dzieci i dbali o to, by również dorośli wzięli udział w przygotowanych atrakcjach. Dorosłym dedykowana była również tablica pt. "Weź, czego Ci trzeba", w której umieszczone były hasła, np. odwaga, cierpliwość.

            Pomimo zmiennej pogody wszyscy uczestnicy chętnie brali udział w zaproponowanych zabawach, a stoisko Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy cieszyło się dużym zainteresowaniem dorosłych i dzieci.


 a              b

 

c                   d


 

 
Copyright © 2018 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.