Główna Aktualności Mokotowski Festyn Wakacyjny
Mokotowski Festyn Wakacyjny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Czerwiński   
środa, 14 czerwca 2017 09:40

 9 czerwca 2017 r. w Ogródku Jordanowskim przy ul. Odyńca 6 odbył się Mokotowski Festyn Wakacyjny, organizowany przez Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy zorganizował na miejscu stoisko, na którym przygotowane były różne atrakcje dla rodzin i dzieci, z których zainteresowani mogli korzystać w czasie trwania całego wydarzenia, czyli w godzinach 10:00 - 14:00.

 

Każdy z odwiedzających stoisko mógł uzyskać informację o konkretnej dziedzinie świadczonego wsparcia przez OPS, czyli o poradnictwie rodzinnym, wsparciu psychologicznym i interwencji kryzysowej. Informowano także o pomocy udzielanej przez pracowników socjalnych oraz w zakresie poradnictwa w poszukiwaniu zatrudnienia. Udostępnione były ulotki i broszury informacyjne na temat wsparcia świadczonego przez Ośrodek a także informatory publikowane przez Urząd Dzielnicy. Podsumowując - na stoisku każdy odwiedzający mógł przede wszystkim uzyskać informacje, a dzieci uczestniczyły w zabawie.

 

Stoisko OPS Mokotów podzielone zostało na trzy segmenty. W pierwszym, małym uczestnikom zabawy malowano buzie farbkami. Największą popularnością cieszyły się wizerunki różnych zwierząt i bajkowych postaci, dzieci miały również własne pomysły na makijaż. Następnie, dzieci mogły otrzymać figurki wykonane z podłużnych balonów ? m.in. koty, psy, miecze, łabędzie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również robienie ?gniotków?, czyli napełnionych mąką balonów do ściskania. Dzieci samodzielnie wykonywały to zadanie, następnie malowały flamastrami buźki i nadawały swoim gniotkom imiona. W czasie pracy dzieci chętnie rozmawiały z prowadzącymi. Tuż obok ?gniotków? dzieciom wykonywane były tatuaże wodne ? tu również ustawiała się długa kolejka chętnych. Dzieci mogły również bawić się kolorując rysunki kredkami i farbami, malować kredą chodnikową w pobliżu stoiska, a także bawić się za pomocą chusty klanza. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Obok stoiska dzieci puszczały bańki mydlane za pomocą specjalnych kijków ze sznurami.

 

Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej zaangażowali się w pełni do realizacji zajęć dla dzieci i dbali o to, by również dorośli wzięli udział w przygotowanych atrakcjach. Z wyprzedzeniem opracowali koncepcję atrakcji biorąc pod uwagę to, że festyn organizowany był w parku i istniała możliwość przeprowadzenia różnych atrakcyjnych form zabawy na trawie.

 

Stoisko Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy cieszyło się dużym zainteresowaniem dorosłych i dzieci. Do stoiska podchodziły całe grupy przedszkolne lub szkolne z opiekunami, co powodowało, że nieustannie w stoisku uczestniczyło około 30 osób. Szacuje się, że w czasie trwania całego wydarzenia, stoisko Ośrodka odwiedziło około tysiąca osób.

 

1 

2

3

              

 

                  


 

Poprawiony: środa, 14 czerwca 2017 09:56
 
Copyright © 2018 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.