Główna Aktualności Zajęcia wakacyjne
Zajęcia wakacyjne PDF Drukuj Email
wtorek, 22 sierpnia 2017 08:03

W okresie wakacyjnym Dział Pomocy Specjalistycznej wyszedł z kolejną propozycją do swoich klientów. Poprzez sport i aktywne spędzanie czasu rodziców/opiekunów ze swoimi dziećmi stara się promować zdrowy tryb życia. Rozszerzył swoje działania na zajęcia z dziećmi na świeżym powietrzu a poprzez gry zespołowe takie jak piłka nożna, siatkówka czy gra w dwa ognie stara się pokazać prawidłowe postawy obowiązujące we współczesnym świecie. Gra fair play i umiejętność współpracy w drużynie są potrzebnymi umiejętnościami dla młodego pokolenia.

W lipcu odbyły się dwie wycieczki rowerowe do Powsina i Wilanowa podczas których klienci Ośrodka mogli sprawdzić swoją i pracowników tut. Działu tężyznę fizyczną. W sumie zostało przejechanych prawie 40 kilometrów. Ważnym elementem wycieczek było przekazywanie wiedzy z zakresu kodeksu ruchu drogowego i historii naszego Miasta.

Kolejnym pomysłem na zaopiekowanie się dziećmi, które nie miały możliwości wyjazdu poza miasto było zorganizowanie wyjścia na basen. Warunki atmosferyczne temperatura ponad 30 stopni sprzyjały wodnym zabawą połączonym z nauką pływania dla najmłodszych. Czas dzieci spędzonych z rodzicami na pływalni dobrze wpłynęły na ich relacje.

W mniej upalne letnie dni dzieci miały zapewnioną opiekę specjalisty, magika od żonglerki kontaktowej. Jeden z naszych wolontariuszy okazał się uczestnikiem Białoruskiego programu Mam talent i chętnie podzielił się swoją tajemną wiedzą z tego zakresu. Nauka nie była łatwa, jednakże po kilku nieudanych próbach dzieci zaczęły żonglować kilkoma piłkami. No cóż, konkurencja rośnie.

Działania podejmowane przez tutejszy Dział mają na celu wzmocnienie postaw rodzicielskich i pokazanie jak ważni są rodzice dla swoich dzieci. Czas spędzony z dzieckiem zawsze jest bezcenny i warto aby ich było jak najwięcej.

Poprawiony: wtorek, 22 sierpnia 2017 08:07
 
Copyright © 2018 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.