Główna Aktualności Dzień Otwarty LSW Wierzbno
PDF Drukuj Email

Dzień Otwarty LSW Wierzbno

 

W dniu 22 września 2017 r. w godz. 16:00 - 20:00 odbył się dzień otwarty, zorganizowany przez Stowarzyszenie w Stronę Marzeń, które realizuje Lokalny System Wsparcia na Wierzbnie. Spotkanie zorganizowane zostało przy ul. Malczewskiego 44a, a Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy został zaproszony, aby w jego czasie zaprezentować swoją działalność mieszkańcom Wierzbna i okolic.

 

Dzień otwarty został zorganizowany po to, by przybliżyć mieszkańcom osiedla Wierzbna ideę projektu Lokalnego Systemu Wsparcia Wierzbno, a także przedstawić informacje o działaniach, jakie w jego ramach realizowane są na rzecz społeczności lokalnej. Uczestnicy dnia otwartego mogli zapisać się na zajęcia, które przygotowywane są w ramach systemu a także porozmawiać ze specjalistami, zaangażowanymi w pracę w LSW.

 

Ośrodek, jako jedna z zaproszonych instytucji, w czasie dnia otwartego zorganizował stoisko, w czasie którego pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej prezentowali rodzaje wsparcia, jakie oferowane jest przez Ośrodek i Dział ? poradnictwo rodzinne, specjalistyczne, psychologiczne
i dotyczące interwencji kryzysowej. Informowano również o wsparciu, realizowanym przez pracowników socjalnych a także świadczonym w ramach aktywnego poszukiwania pracy
i poradnictwa zawodowego. Każdy z odwiedzających stoisko Ośrodka mógł zapoznać się
z udostępnionymi materiałami informacyjnymi (ulotkami i broszurami).

 

Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej OPS Mokotów zorganizowali na dzień otwarty szereg atrakcji i zabaw, głównie dla dzieci, angażujących najmłodszych jak i dorosłych we wspólną aktywność. Ze szczególnym zainteresowaniem spotkały się:

 

-          malowanie twarzy profesjonalnymi farbkami do twarzy, wg pomysłów dzieci lub wzorów;

 

-          puszczanie baniek mydlanych;

 

-          budowanie figur i zwierząt z podłużnych, kolorowych balonów;

 

-          kolorowanie kredkami, flamastrami;

 

-          pokaz żonglerki, wykonany przez wolontariusza.

 

Stoisko Ośrodka przygotowane zostało wcześniej, aby w momencie ogłoszenia otwarcia spotkania, odwiedzający mogli od razu zacząć korzystać z realizowanych na nim atrakcji. Wszyscy odwiedzający chętnie brali udział w zaproponowanych przez Ośrodek działaniach, a atrakcje przygotowane dla nich spotkały się z dużym zainteresowaniem.

 

Poprawiony: środa, 04 października 2017 09:47
 
Copyright © 2019 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.