Aktualności Informacja nt. Biegu Hutniczka
PDF Drukuj Email

Informacja nt. Biegu Hutniczka

W dniu 8 października 2017 r. w Hucie ArcelorMittal Warszawa odbył się Przeszkodowy Dzień Hutnika oraz Bieg Hutniczka. Wzięły w nim udział dzieci z rodzin, objętych wsparciem Działu Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, w szczególności asystą rodziny.

Bieg Hutniczka jest konkurencją, polegającą na pokonaniu określonego dystansu na którym umiejscowione są przeszkody. Organizatorzy, odpowiednio do wieku dzieci, przygotowali kilka tras: dla dzieci w wieku 4 - 8 lat tor biegu miał długość 600 m i zawierał 10 przeszkód, dzieci w wieku 9 - 11 lat biegły ok. 800 m i pokonały 12 przeszkód a najstarsza grupa dzieci w wieku 12 - 15 lat przebiegła ok. 1600 m i pokonała 24 przeszkody.

Ideą biegu jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej, zwłaszcza do biegania, skakania i pokonywania przeszkód, wymagających sprawności fizycznej. Bardzo ważnym elementem zawodów jest również pokazywanie dzieciom wartości pomagania sobie nawzajem oraz dobra zabawa, przez którą dzieci mogą się wiele nauczyć.

Aktywizacja dzieci poprzez sport jest ważnym czynnikiem wspierającym prawidłowy ich rozwój. Poprzez udział w Biegu Hutniczka, rodzice mogli zobaczyć, jak wiele radości daje dzieciom udział w takich konkurencjach pokazując jednocześnie znaczenie wzajemnej pomocy i wspólnej zabawy w duchu fair play.  

Udział w Biegu Hutniczka pozwolił rodzicom i dzieciom na wspólne spędzenie czasu wolnego. Każdy uczestnik biegu otrzymał medal, gadżet Klubu Hutnik Warszawa oraz bidon.

 
Copyright © 2019 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.