Aktualności Zabawa choinkowa
PDF Drukuj Email
środa, 10 stycznia 2018 08:08

Zabawa choinkowa

W siedzibie Działu Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy przy ul. Bartłomieja 3 odbyło się spotkanie, zorganizowane dla dzieci i rodzin, objętych wsparciem specjalistycznym i asystą rodziny. Odbyło się ono z okazji Świąt Bożego Narodzenia i wzięło w nim udział 30 dzieci i dorosłych.

Na czas spotkania pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej oraz wolontariusze współpracujący z Działem przygotowali atrakcje dla uczestników, a były to m.in. pokaz żonglerki kontaktowej, pogadanka na temat żonglerki, wspólne śpiewanie piosenek, zabawy w grupach i inne, inicjowane przez dzieci lub rodziców.

Ważnym elementem spotkania była część poświęcona wolontariuszom. Dzieciom przedstawiono wolontariat jako aktywność, mającą na celu pomoc innemu człowiekowi i omówiono zasady wykonywania tej działalności. Dzieci zadawały pytania o wolontariat, chętnie opowiadały, co wiedzą na ten temat. Wolontariusze dzielili się z dziećmi swoimi doświadczeniami w pracy, którą wykonują wolontaryjnie. Dzięki tej pogadance również rodzice mieli możliwość zapoznania się z tematyką wolontariatu.

Na czas spotkania udekorowano salę w taki sposób, aby wprowadzała ona uczestników w świąteczny nastrój. Ubrano choinkę, rozwieszono ręcznie wykonane dekoracje z papieru kolorowego i balony. Dzięki temu sala stała się przyjaznym dla dzieci miejscem, w którym mogły one wspólnie spędzić czas z rodzicami i innymi dziećmi. Dla wszystkich obecnych zorganizowano również słodki poczęstunek.

Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z możliwości uczestniczenia w zabawie i rozeszli się do domów w bardzo dobrym nastroju.

 
Copyright © 2019 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.