Aktualności Piknik Indiański
PDF Drukuj Email
środa, 20 czerwca 2018 20:03

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy na Indiańskim Pikniku

 

W dniu 7 czerwca 2018 roku odbył się "Indiański piknik", zorganizowany przez Partnerstwo Moje Wierzbno na skwerze przy ul. Tuchlińskiej 2a. W pikniku wzięły udział następujące organizacje: Stowarzyszenie W Stronę Marzeń, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr III, Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, Zespół Szkół nr 27l, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Rada Osiedla.
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy przygotował własne stoisko przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania, które stanowiło przedstawienie Teatru Wariacja pt. Duch Indianina.

Korzystając z doświadczeń pikników współorganizowanych we wcześniejszych latach, pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej opracowali atrakcje dla dzieci, a także dla starszych uczestników spotkania.

Każdy z odwiedzających, który chciał zasięgnąć informacji o działaniach Ośrodka i Działu mógł uzyskać informację o konkretnej dziedzinie świadczonego wsparcia, czyli poradnictwa rodzinnego, wsparcia psychologicznego i asyście rodziny. Informowano także o wsparciu udzielanym przez pracowników socjalnych oraz w zakresie poradnictwa w poszukiwaniu zatrudnienia.

Dzieci uczestniczyły w następujących zabawach realizowanych przez Dział Pomocy Specjalistycznej Ośrodka:

  • malowanie twarzy profesjonalnymi farbkami do twarzy, wg pomysłów dzieci lub przygotowanych wzorów
  • puszczanie baniek mydlanych
  • budowanie figur i zwierząt z podłużnych, kolorowych balonów
  • kolorowanie kredkami, flamastrami
  • tworzenie ?gniotków?, czyli wypełnionych mąką balonów
  • chodzenie po rozciągniętej między drzewami taśmie
  • rzucanie piłek do kartonowego potwora.

Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej zaangażowali się w pełni do realizacji zajęć dla dzieci i dbali o to, by również dorośli wzięli udział w przygotowanych atrakcjach.

Stoisko Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy cieszyło się dużym zainteresowaniem dorosłych i dzieci.

Załączniki:
Pobierz (Piknik 07.06.2018.pdf)Piknik 07.06.2018.pdf[ ]122 Kb
 
Copyright © 2020 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.