Aktualności Mokotowski Festyn Wakacyjny
PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 czerwca 2018 10:07

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
na Mokotowskim Festynie Wakacyjnym

 

          W dniu 15 czerwca 2018 roku odbył się ?Mokotowski Festyn Wakacyjny", zorganizowany przez Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Odyńca 6. W pikniku wzięło udział wiele organizacji i instytucji, które zorganizowały swoje stoiska, m.in. Urząd Dzielnicy Mokotów, Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, Straż Miejska.


          Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy przygotował własne stoisko przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania, na które zaproszeni zostali mieszkańcy Dzielnicy Mokotów, a także dzieci przedszkolne i uczniowie szkół mokotowskich. W czasie Festynu uczestnicy brali udział w licznych atrakcjach, w tym we wspólnym śpiewaniu piosenek patriotycznych.

          Korzystając z doświadczeń udziału w Mokotowskim Festynie Wakacyjnym w poprzednich latach, pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej opracowali atrakcje dla dzieci, a także dla starszych uczestników spotkania.
       Każdy z odwiedzających, który chciał zasięgnąć informacji o działaniach Ośrodka i Działu mógł uzyskać informację o konkretnej dziedzinie świadczonego wsparcia, czyli poradnictwa rodzinnego, wsparcia psychologicznego i asyście rodziny. Informowano także o wsparciu udzielanym przez pracowników socjalnych oraz w zakresie poradnictwa w poszukiwaniu zatrudnienia.

         Dzieci uczestniczyły w następujących zabawach realizowanych przez Dział Pomocy Specjalistycznej Ośrodka:

  • malowanie twarzy profesjonalnymi farbkami do twarzy, wg pomysłów dzieci lub przygotowanych wzorów
  • puszczanie baniek mydlanych
  • budowanie figur i zwierząt z podłużnych, kolorowych balonów
  • kolorowanie kredkami, flamastrami
  • tworzenie ?gniotków", czyli wypełnionych mąką balonów
  • chodzenie po rozciągniętej między drzewami taśmie
  • rzucanie piłek do kartonowego potwora.

        Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej zaangażowali się w pełni do realizacji zajęć dla dzieci i dbali o to, by również dorośli wzięli udział w przygotowanych atrakcjach.

        Stoisko Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy cieszyło się dużym zainteresowaniem dorosłych i dzieci.

 

Załączniki:
Pobierz (Mokotowski Festyn Wakacyjny.pdf)Mokotowski Festyn Wakacyjny.pdf[ ]120 Kb
 
Copyright © 2020 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.