Aktualności Mokotowski Piknik Niepodległościowy
PDF Drukuj Email
środa, 27 czerwca 2018 09:42

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
na Mokotowskim Pikniku Niepodległościowym

 

          W dniu 17 czerwca 2018 roku odbył się ,,Mokotowski Piknik Niepodległościowy", zorganizowany przez Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy na Skwerze AK ,,Granat" u zbiegu ulic Puławskiej i Woronicza. W pikniku wzięło udział wiele organizacji i instytucji, które zorganizowały swoje stoiska, m.in. Urząd Dzielnicy Mokotów, Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, organizacje pozarządowe.

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy przygotował własne stoisko przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania, na które zaproszeni zostali mieszkańcy Dzielnicy Mokotów, a także dzieci przedszkolne i uczniowie szkół mokotowskich. W czasie Festynu uczestnicy brali udział w licznych atrakcjach, w tym w animacjach cyrkowych, konkursach, zabawach podwórkowych, we wspólnym śpiewaniu piosenek patriotycznych.

          Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej opracowali atrakcje dla dzieci, a także dla starszych uczestników spotkania. Każdy z odwiedzających, który chciał zasięgnąć informacji o działaniach Ośrodka i Działu na stoisku Ośrodka mógł uzyskać informację o konkretnej dziedzinie świadczonego wsparcia, czyli poradnictwa rodzinnego, wsparcia psychologicznego i asyście rodziny. Informowano także o wsparciu udzielanym przez pracowników socjalnych oraz w zakresie poradnictwa w poszukiwaniu zatrudnienia.
Dzieci uczestniczyły w następujących zabawach realizowanych przez Dział Pomocy Specjalistycznej Ośrodka:

  • malowanie twarzy profesjonalnymi farbkami do twarzy, wg pomysłów dzieci lub przygotowanych wzorów
  • puszczanie baniek mydlanych
  • budowanie figur i zwierząt z podłużnych, kolorowych balonów
  • kolorowanie kredkami, flamastrami
  • tworzenie ?gniotków?, czyli wypełnionych mąką balonów
  • chodzenie po rozciągniętej między drzewami taśmie
  • rzucanie piłek do kartonowego potwora.

          Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej zaangażowali się w pełni do realizacji zajęć dla dzieci i dbali o to, by również dorośli wzięli udział w przygotowanych atrakcjach.
          Stoisko Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy cieszyło się dużym zainteresowaniem dorosłych i dzieci.

 
Copyright © 2020 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.