Aktualności Wyróżnienie
Wyróżnienie PDF Drukuj Email
środa, 19 grudnia 2018 08:26

 

logo 2

 

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy wyróżniony w konkursie "Pokaż się z dobrej strony"

 

 

 dyplom

 

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy został wyróżniony przez Centrum Wolontariatu w II edycji konkursu "Pokaż się z dobrej strony". Wyróżnienie zostało oficjalnie wręczone w dniu 11 grudnia 2018 r. w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie, w czasie obchodów Dnia Koordynatora Wolontariatu.

Ośrodek otrzymał wyróżnienie za ofertę skierowaną do osób, które zainteresowane są zaangażowaniem się jako wolontariusze w pomoc w nauce dzieciom i młodzieży, objętym wsparciem Ośrodka.

Ogłoszenie rekrutacyjne pt. "Poszukiwani wolontariusze do pomocy dzieciom w nauce", umieszczone na portalu miejskim www.ochotnicy.waw.pl przedstawia w czytelny i jasny sposób zakres działania wolontariusza, miejsce realizacji świadczeń i inne niezbędne informacje na ten temat, dotyczące wymagań stawianych wolontariuszowi, odpowiedzialności ponoszonej przez wolontariusza oraz roli, jaką będzie odgrywało jego wsparcie. Ogłoszenie zostało zauważone przez jury konkursu z uwagi na to, że w sposób atrakcyjny, ciekawy oraz pełny opisuje możliwość współpracy, którą organizator wolontariatu chciałby nawiązać z ochotnikami. Projekt "Ochotnicy Warszawscy" realizowany jest przez Zespół działający w strukturze Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.

Zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest osoba, która ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia w określonym celu.

W Ośrodku Pomocy Społecznej świadczeniem jest przede wszystkim pomoc dzieciom i młodzieży w nauce i wspólne spędzanie z nimi czasu wolnego. Zasadą wolontariatu jest dobrowolność oraz świadomość, że wykonywane świadczenia są bezpłatne.

Osobom zainteresowanym podjęciem współpracy jako wolontariusze w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy informacji udziela Dział Pomocy Specjalistycznej Ośrodka z siedzibą w Warszawie ul. Bartłomieja 3, tel. 22 852 61 30.

Poprawiony: piątek, 15 lutego 2019 12:47
 
Copyright © 2019 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.