Aktualności Centrum Nauki Kopernik
PDF Drukuj Email
wtorek, 14 maja 2019 12:20

logo 2

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w Centrum Nauki Kopernik.

 

 W dniu 16 kwietnia 2019 roku odbyło się wyjście integracyjne, zrealizowane na rzecz rodzin objętych wsparciem Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Działu Pomocy Specjalistycznej do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W wyjściu integracyjnym, w którym wzięło udział łącznie 44 osoby, rodzinom z dziećmi towarzyszyli asystenci rodziny. Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy skorzystał z możliwości pozyskania od Centrum Nauki Kopernik bezpłatnych wejściówek dla osób i rodzin, korzystających z pomocy społecznej.

            W czasie spotkania uczestnicy mogli obejrzeć i uczestniczyć w doświadczeniach i prezentacjach, jakie oferuje Centrum Nauki Kopernik. Dzieci i rodzice uzyskali wiele informacji z zakresu fizyki, chemii, biologii - nauk przyrodniczych, mieli możliwość samodzielnego eksperymentowania, posługując się dostępnymi eksponatami.

 Uczestnicy wyjścia bardzo chętnie przystępowali do doświadczania atrakcji przygotowanych w Centrum, wykazali się niezwykłą ciekawością i zainteresowaniem wystawą. Poznawali w jaki sposób zbudowany jest świat, jakie zjawiska w nim występują (np. procesy biologiczne) a także jak wpływają one na człowieka (np. postrzeganie). Dzieci były bardzo zainteresowane zjawiskami fizycznymi, takimi jak prąd, fale czy zachowania płynów.

              W czasie oglądania atrakcji rodzice wyrażali swoje zadowolenie i przyznali, że było to bardzo udane wyjście, dzięki któremu dzieci mogły zobaczyć bardzo atrakcyjną dla siebie wystawę, w której mogły czynnie uczestniczyć wraz z nimi. Wyjście integracyjne stało się również okazją do poznania się rodzin, spędzenia wspólnie czasu, nawiązywania relacji. Było także okazją do nauki, w jaki sposób można spędzać atrakcyjnie i aktywnie czas z dziećmi.

 
Copyright © 2020 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.