Aktualności Wernisaż
PDF Drukuj Email

logo 2

 

Wernisaż "Warsztatów Kreatywnych".

 W dniu 11 czerwca 2019 r. w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy ? Działu Pomocy Specjalistycznej przy ul. Bartłomieja 3 odbył się wernisaż prac, wykonanych w czasie warsztatów kreatywnych, które odbywały się w siedzibie Działu w każdy wtorek i środę od 8 stycznia 2019 r.

 

Główną ideą warsztatów było zachęcenie dzieci do wykonywania prac plastycznych oraz przedmiotów codziennego użytku z rzeczy wydających się być niepotrzebnymi, takich jak rolki po ręcznikach papierowych, kartony, pudełka, butelki i inne.

Dzieci uczyły się, w jaki sposób mogą efektywnie wykorzystywać niepotrzebne rzeczy i nadać im nowe życie, aby były użyteczne i by stanowiły ozdobę wnętrza domu czy miejsca pracy. Uniwersalną wiedzą, jaka przekazywana była dzieciom to informacja, że ze wszystkiego można coś zrobić a w ten sposób można ograniczać wyrzucanie na pozór niepotrzebnych rzeczy. W czasie wernisażu dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa w warsztatach, zorganizowano dla nich zabawy i słodki poczęstunek.

 

Warsztaty były okazją do rozwijania twórczego myślenia, wyobraźni, chęci tworzenia u dzieci. Były polem do samodzielnej nauki budowania przydatnych w domu przedmiotów, jak również niepowtarzalnych dekoracji. Były przy tym okazją do nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni pomiędzy dziećmi.

 

Uczestnictwo w warsztatach pokazało dzieciom, że ważne jest poszukiwanie inspiracji i pomysłów, rozwijanie zainteresowań i odrywanie swoich talentów poprzez próbowanie aktywności wcześniej niepraktykowanych. Kreatywne myślenie jest umiejętnością wykorzystywaną w szkole, pracy, życiu codziennym i konieczne jest jego ćwiczenie
i rozwijanie.

 

 
Copyright © 2021 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.