Aktualności PIKNIK
PDF Drukuj Email


logo 2

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
na XV Mokotowskim Festynie Wakacyjnym

 

W dniu 14 czerwca 2019 roku odbył się "XV Mokotowski Festyn Wakacyjny", zorganizowany przez Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Odyńca 6.
W pikniku wzięło udział wiele organizacji i instytucji, które zorganizowały swoje stoiska, m.in. Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy przy współpracy z II Ogrodem Jordanowskim, Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów, Komenda Rejonowa Policji Warszawa-Mokotów, Straż Miejska, Fundacja Bo Warto, Stowarzyszenie Amfora, Ośrodek Edukacji Kulturalnej "Sadyba" MSM "Energetyka", Młodzieżowy Dom Kultury, Stowarzyszenie Karan, Dom Kultury Kadr, Służewski Dom Kultury, Dom Kultury Dorożkarnia.

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy przygotował własne stoisko, na które zaproszeni zostali mieszkańcy Dzielnicy Mokotów, a także dzieci przedszkolne i uczniowie okolicznych szkół mokotowskich. W czasie Festynu uczestnicy brali udział w licznych atrakcjach, przygotowanych przez organizatorów i uczestników.

Korzystając z doświadczeń udziału w Mokotowskim Festynie Wakacyjnym w poprzednich latach, pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej opracowali atrakcje dla dzieci, a także dla starszych uczestników spotkania.

Każdy z odwiedzających, który chciał zasięgnąć informacji o działaniach Ośrodka mógł uzyskać informację o udzielanym poradnictwie rodzinnym, wsparciu psychologicznym i asyście rodziny. Informowano także o wsparciu udzielanym przez pracowników socjalnych. W realizację stoiska zaangażował się wolontariusz, współpracujący z Ośrodkiem.

Dzieci uczestniczyły w następujących zabawach realizowanych przez Dział Pomocy Specjalistycznej Ośrodka:

-         malowanie twarzy profesjonalnymi farbkami do twarzy, wg pomysłów dzieci lub przygotowanych wzorów

-         puszczanie baniek mydlanych

-         budowanie figur i zwierząt z podłużnych, kolorowych balonów

-         kolorowanie kredkami, flamastrami

-         tworzenie "gniotków", czyli wypełnionych mąką balonów

-         Jenga

-         rzucanie gąbkowymi "oszczepami" do obręczy.

Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej zaangażowani byli w pełni w realizację zajęć dla dzieci i dbali o to, by również dorośli wzięli udział w przygotowanych atrakcjach.

     Stoisko Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy cieszyło się dużym zainteresowaniem dorosłych i dzieci.

 

 
Copyright © 2021 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.