Aktualności Zwiedzanie Stacji Muzeum
PDF Drukuj Email
środa, 10 lipca 2019 07:29


logo 2

 

Wyjście integracyjne

do Stacji Muzeum

 


Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Dział Pomocy Specjalistycznej w dniu 15 lipca 2019 r. zorganizował dla rodzin, korzystających ze wsparcia specjalistycznego i objętych asystą rodziny wyjście integracyjne do Stacji Muzeum (dawna nazwa: Muzeum Kolejnictwa), zlokalizowanego przy ul. Towarowej 3 w Warszawie. W wyjściu wzięło udział 16 osób ? dorosłych i dzieci wraz z towarzyszącymi im specjalistami Działu Pomocy Specjalistycznej.

W Stacji Muzeum uczestnicy mogli zwiedzić część w której znajduje się wystawa stała, jak również eksponaty udostępnione do zwiedzania na terenie obiektu, a były to m.in.: kolekcja pokazująca w układzie chronologicznym dzieje kolejnictwa na świecie i w Polsce ? początki transportu kolejowego oraz etapy jego modernizacji. Ekspozycja poświęcona kolejom w Polsce przedstawia okresy, związane z powstaniem transportu szynowego i jego rozbudową, począwszy od stworzenia pierwszych linii na ziemiach polskich, okupowanych w czasie zaborów, ze szczególnym uwzględnieniem Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Wystawa obejmuje także rozwój kolejnictwa w niepodległym państwie, funkcjonowanie kolei i skalę zniszczeń w czasie II wojny światowej, odbudowę transportu kolejowego od 1945 r., elektryfikację trakcji i transformację do czasów współczesnych. Na terenie Stacji Muzeum uczestnicy oglądali m.in. pociąg pancerny, wagon salonowy, bagażowo-pocztowy, pasażerski, cysternę, pług odśnieżny, chłodnię, parowóz oraz wąskotorową lokomotywę spalinową.

Pracownicy Działu zachęcali uczestników do zwiedzania i zapoznawania się z historią kolei w Polsce. Uczestnicy, a zwłaszcza dzieci były bardzo zadowolone ze sposobu organizacji wyjścia oraz zaciekawione udostępnionymi eksponatami. Rodzice zobaczyli, że pozostając w mieście na wakacje, można zapewnić dzieciom wiele atrakcji, korzystając z bezpłatnej oferty m.st. Warszawy, w tym bezpłatnych dni w muzeach. Wyjście przebiegło spokojnie, a rodzice mogli efektywnie spędzić czas z dziećmi.

Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej zaangażowali się w pełni w organizację i rozpowszechnienie informacji wśród rodzin o planowanym spotkaniu.

 

 

 

Załączniki:
Pobierz (Stacja Muzeum_15.07.2019_www OPS.pdf)Stacja Muzeum_15.07.2019_www OPS.pdf[Relacja z wycieczki]111 Kb
 
Copyright © 2021 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.