Aktualności MUZEUM
PDF Drukuj Email
piątek, 02 sierpnia 2019 08:19

logo 2

Wyjście integracyjne dla rodzin do Muzeum Wojska Polskiego - Muzeum Techniki Wojskowej

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Dział Pomocy Specjalistycznej w dniu 25 lipca 2019 r. zorganizował dla rodzin, korzystających ze wsparcia specjalistycznego i objętych asystą rodziny wyjście integracyjne do Muzeum Wojska Polskiego - Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej przy ul. Powsińskiej 13 w Warszawie.

W wyjściu wzięło udział 14 osób - dorosłych i dzieci wraz z towarzyszącymi im specjalistami Działu Pomocy Specjalistycznej.

Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej jest oddziałem Muzeum Wojska Polskiego, w którym gromadzony jest sprzęt ciężki Wojska Polskiego i armii obcych. W Oddziale prowadzona jest konserwacja znajdujących się na jego terenie obiektów. Eksponatami w Muzeum są m.in. czołgi, armaty, działa samobieżne, pojazdy wojskowe kołowe i gąsienicowe, stacje radiolokacyjne, samoloty, sprzęt inżynieryjny, wodny. W skład Muzeum wchodzą grupy poszukiwawczo-wydobywcza, remontowa i konserwacji.

 

Muzeum zostało usytuowane w części XIX-wiecznego rosyjskiego fortu IX Twierdzy Warszawa, przedzielonego ulicą Powsińską na 2 części - większą, obecnie muzeum, i mniejszą - park. Na początku lat 90. XX w., wraz z pozbywaniem się z jednostek przestarzałego sprzętu wojskowego, Muzeum Wojska Polskiego utworzyło w forcie magazyn, który pod koniec lat 90. przekształcono w ekspozycję plenerową i filię Muzeum.

 W Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej uczestnicy mogli zwiedzić część, w której znajduje się wystawa stała, jak również eksponaty udostępnione do zwiedzania na terenie obiektu. Największym zainteresowaniem uczestników cieszył się sprzęt ciężki - głównie czołgi, jak również sprzęt radiolokacyjny.

 Pracownicy Działu zachęcali uczestników do zwiedzania i zapoznawania się z historią wojskowości. Uczestnicy, a zwłaszcza dzieci były bardzo zadowolone ze sposobu organizacji wyjścia oraz zaciekawione udostępnionymi eksponatami. Rodzice zobaczyli, że pozostając w mieście na wakacje, można zapewnić dzieciom wiele atrakcji, korzystając z bezpłatnej oferty m.st. Warszawy, w tym bezpłatnych dni w muzeach. Wyjście przebiegło spokojnie, a rodzice mogli efektywnie spędzić czas z dziećmi.

Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej zaangażowali się w pełni w organizację i rozpowszechnienie informacji wśród rodzin o planowanym spotkaniu.

 
Copyright © 2021 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.