Aktualności Łazienki
PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 sierpnia 2019 07:20

   

logo 2

Wyjście integracyjne dla rodzin do Łazienek Królewskich

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Dział Pomocy Specjalistycznej w dniu 2 sierpnia 2019 r. zorganizował dla rodzin, korzystających ze wsparcia specjalistycznego i objętych asystą rodziny wyjście integracyjne do Łazienek Królewskich przy ul. Agrykola 1.

W piątki w Łazienkach Królewskich umożliwione jest bezpłatne zwiedzanie Pałacu na Wyspie, Pałacu Myślewickiego, Starej Oranżerii, Podchorążówki oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.
W dniu spotkania, poza zwiedzaniem wymienionych powyżej obiektów przeprowadzone zostały dla rodzin i dzieci animacje i zabawy, związane z historią parku i Pałacu oraz obiektów wchodzących w skład kompleksu. Dzieci i rodzice angażowane były do zabaw oraz udziału w zwiedzaniu wystaw pałacowych. Zorganizowane atrakcje w części były interaktywne, miały również charakter oprowadzania po obiektach i mini wykładów o ich historii, jak również historii dzieł sztuki zgromadzonych w ich wnętrzach.

 

Pracownicy Działu zachęcali uczestników do zwiedzania, brania udziału w zaplanowanych i przeprowadzanych na terenie parku zabaw i animacji, jak również zwracali uwagę na wyjątkowość spotkania, prowadzonego przez doświadczonego animatora.

 

Dzieci i rodzice byli zadowoleni ze sposobu organizacji wyjścia oraz zaciekawione udostępnionymi eksponatami. Wyjście przebiegło spokojnie, a rodzice mogli efektywnie spędzić czas z dziećmi, jak również skorzystać z niedostępnej na co dzień możliwości udziału w lekcji o historii Polski z wykorzystaniem animacji interaktywnych.

 

Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej zaangażowali się w pełni w organizację
i rozpowszechnienie informacji wśród rodzin o planowanym spotkaniu.

 

 

 
Copyright © 2021 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.