OPS Mokotów PDF Drukuj Email

Ośrodek Pomocy Społecznej jako jedna z jednostek organizacyjnych pomocy społecznej posiada misję, jaką jest czynienie dobra i udzielanie pomocy osobom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Sytuacje te bywają różne, dlatego też wsparcie, proponowane ze strony tej instytucji, charakteryzuje się wielodyscyplinarnością i szerokim zakresem działań, zmierzających ku rozwiązywaniu najbardziej palących potrzeb społeczności lokalnej.

Poza działalnością statutową, jaką jest udzielanie pomocy w formie świadczeń, przy użyciu odpowiednich narzędzi i metod, wspiera swoich podopiecznych innymi formami pomocowymi, innowacyjnymi w Polsce, a stworzonymi i umożliwionymi dzięki członkostwu w Unii Europejskiej.

Współpracując na wielu polach ze specjalistami z zakresu psychologii, psychiatrii, pedagogiki, prawa, służby zdrowia, oferuje szerokie spectrum usług, mających za zadanie poprawienie oraz ulepszenie jakości i warunków życia swoich podopiecznych.

Praca w Ośrodku Pomocy Społecznej jest przede wszystkim służbą drugiemu człowiekowi, jest misją i świadomym wyborem wszystkich osób zaangażowanych w pomoc najsłabszym i najbiedniejszym. 

Dzięki prawdziwemu powołaniu wszystkich osób, pracujących w Ośrodku Pomocy Społecznej, istnieje możliwość ciągłego rozwoju form pomocy.

 


Poprawiony: wtorek, 03 lipca 2012 09:13
 
Copyright © 2020 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.