Aktualności
Aktualności
PDF Drukuj Email

Piknik integracyjny "Spotkajmy się"

W dniu 15 września 2017 r. w godz. 14:00 - 20:00 odbył się piknik integracyjny pn. "Spotkajmy się". Piknik organizowany był przez Stowarzyszenie w Stronę Marzeń i odbył się przy ul. Tuchlińskiej 2a. Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy został zaproszony, aby w jego czasie zaprezentować swoją działalność mieszkańcom Służewca i okolic.

Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej OPS Mokotów opracowali koncepcję atrakcji, jakie miały być realizowane w czasie pikniku dla mieszkańców okolicznych osiedli. Wykorzystano przy tym doświadczenia, zebrane w czasie poprzednich wydarzeń plenerowych i stoisk, organizowanych przez Ośrodek. Skoncentrowano się na tym, aby jak najwięcej atrakcji przygotować dla dzieci, angażujących jednocześnie rodziców i opiekunów do wspólnej aktywności.

Na stoisku udostępnione zostały ulotki i broszury informacyjne o wsparciu, świadczonym przez Ośrodek, co umożliwiło pozyskanie informacji na ten temat przez szerokie grono potencjalnych zainteresowanych. Każdy z odwiedzających mógł poznać całościowo działania Ośrodka oraz Działu Pomocy Specjalistycznej - poradnictwa rodzinnego, specjalistycznego, psychologicznego i dotyczącego interwencji kryzysowej. Udzielano również informacji o wsparciu, realizowanym przez pracowników socjalnych, a także o poradnictwie zawodowym.

Stoisko Ośrodka przygotowane zostało wcześniej, aby w momencie oficjalnego otwarcia pikniku, odwiedzający mogli od razu zacząć korzystać z realizowanych na nim atrakcji. Dla dzieci przygotowano następujące zabawy:

-          malowanie twarzy profesjonalnymi farbkami do twarzy, wg pomysłów dzieci lub wzorów;

-          puszczania baniek mydlanych;

-          budowanie figur i zwierząt z podłużnych, kolorowych balonów;

-          kolorowanie kredkami, flamastrami.

Stoisko Ośrodka przygotowane zostało w taki sposób, aby angażować we wspólne działania dzieci i dorosłych. Wszyscy odwiedzający chętnie brali udział w zaproponowanych przez Ośrodek działaniach, a atrakcje przygotowane dla nich spotkały się z dużym zainteresowaniem.

 
PDF Drukuj Email

Informacja nt. biegu Spartan Race

 W dn. 26 sierpnia 2017 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się bieg Spartan Race. Uczestniczyły w nim m.in. dzieci z rodzin objętych wsparciem Działu Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Spartan Race jest biegiem, polegającym na pokonywaniu określonego dystansu
z przeszkodami. Organizatorzy przygotowują kilka tras, adekwatnie do możliwości i wieku uczestników (4 -14 lat).

Ideą zawodów jest zainspirowanie dzieci aby wyszły na dwór, były aktywne poprzez sport. Wydarzenie to zachęca dzieci do skakania, biegania, brudzenia się, pomagania sobie i do dobrej zabawy w czasie pokonywania przeszkód. Przekazywana przez organizatorów zasada mówi, że "nigdy nie jest się zbyt młodym, aby ustalać sobie cele i je osiągać".

Przez udział w biegu z przeszkodami, rodzice dowiadują się jak ważna w życiu dziecka jest aktywność fizyczna, która sprzyja rozwojowi mięśni i kości, redukcji tłuszczu, rozwijaniu zdrowych nawyków. Wyzwania w Spartan Kids Race są idealnie dopasowane, aby budować bardziej wysportowanego, silniejszego i zdrowszego młodego człowieka.

Zabawa, poczucie przynależności stanowią nieodłączną część biegu Spartan Race. W Spartan Junior chodzi o tworzenie zdrowej i aktywnej społeczności i budowanie silniejszej rodziny.

Dzieci uczestniczące w biegu otrzymały pamiątkowe fotografie i koszulki.

 
PDF Drukuj Email

 

Informacja dot. wycieczki rowerowej do Multimedialnego Parku Fontann na Starym Mieście oraz Zamku Królewskiego, zorganizowanej przez Dział Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy

Dział Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w dniu 24 sierpnia 2017 r. zorganizował dla rodzin, korzystających ze wsparcia, wycieczkę rowerową do Multimedialnego Parku Fontann na Starym Mieście oraz do Zamku Królewskiego. Wycieczka wyruszyła z siedziby Działu Pomocy Specjalistycznej przy ul. Bartłomieja 3 i poprzedzona została zapoznaniem uczestników z informacjami dotyczącymi organizacji wyjazdu, w tym zasad poruszania się w trasie. Multimedialny Park Fontann w Warszawie jest to kompleks czterech fontann znajdujący się na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP. W Parku Fontann dzieci wraz z opiekunami wspólnie spędziły czas na zabawie w otoczeniu nowoczesnej, miejskiej architektury.

Wycieczka przebiegła spokojnie i w miłej atmosferze. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z jej organizacji i zabaw dla dzieci, dla których atrakcją były nie tylko zajęcia w miejscach docelowych ale również długie trasy rowerowe.

 
Zajęcia wakacyjne PDF Drukuj Email
wtorek, 22 sierpnia 2017 08:03

W okresie wakacyjnym Dział Pomocy Specjalistycznej wyszedł z kolejną propozycją do swoich klientów. Poprzez sport i aktywne spędzanie czasu rodziców/opiekunów ze swoimi dziećmi stara się promować zdrowy tryb życia. Rozszerzył swoje działania na zajęcia z dziećmi na świeżym powietrzu a poprzez gry zespołowe takie jak piłka nożna, siatkówka czy gra w dwa ognie stara się pokazać prawidłowe postawy obowiązujące we współczesnym świecie. Gra fair play i umiejętność współpracy w drużynie są potrzebnymi umiejętnościami dla młodego pokolenia.

W lipcu odbyły się dwie wycieczki rowerowe do Powsina i Wilanowa podczas których klienci Ośrodka mogli sprawdzić swoją i pracowników tut. Działu tężyznę fizyczną. W sumie zostało przejechanych prawie 40 kilometrów. Ważnym elementem wycieczek było przekazywanie wiedzy z zakresu kodeksu ruchu drogowego i historii naszego Miasta.

Kolejnym pomysłem na zaopiekowanie się dziećmi, które nie miały możliwości wyjazdu poza miasto było zorganizowanie wyjścia na basen. Warunki atmosferyczne temperatura ponad 30 stopni sprzyjały wodnym zabawą połączonym z nauką pływania dla najmłodszych. Czas dzieci spędzonych z rodzicami na pływalni dobrze wpłynęły na ich relacje.

W mniej upalne letnie dni dzieci miały zapewnioną opiekę specjalisty, magika od żonglerki kontaktowej. Jeden z naszych wolontariuszy okazał się uczestnikiem Białoruskiego programu Mam talent i chętnie podzielił się swoją tajemną wiedzą z tego zakresu. Nauka nie była łatwa, jednakże po kilku nieudanych próbach dzieci zaczęły żonglować kilkoma piłkami. No cóż, konkurencja rośnie.

Działania podejmowane przez tutejszy Dział mają na celu wzmocnienie postaw rodzicielskich i pokazanie jak ważni są rodzice dla swoich dzieci. Czas spędzony z dzieckiem zawsze jest bezcenny i warto aby ich było jak najwięcej.

Poprawiony: wtorek, 22 sierpnia 2017 08:07
 
Wycieczki rowerowe PDF Drukuj Email
wtorek, 22 sierpnia 2017 07:59

Dział Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w dniach 19 lipca 2017 r. oraz 3 sierpnia 2017 r. zorganizował dla rodzin, korzystających ze wsparcia, dwie wycieczki rowerowe.

W dniu 19 lipca 2017 roku odbyła się wycieczka rowerowa do Parku Kultury w Powsinie, a 3 sierpnia 2017 - do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. W oby wyjazdach wzięło udział łącznie 25 osób - dorosłych i dzieci wraz z towarzyszącymi im specjalistami Działu Pomocy Specjalistycznej.

Każda z wycieczek wyruszyła z siedziby Działu Pomocy Specjalistycznej przy ul. Bartłomieja 3 i poprzedzona została zapoznaniem uczestników z informacjami dotyczącymi organizacji wyjazdów, w tym zasad poruszania się w trasie.

Obie wycieczki przebiegały spokojnie, a ich uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z historią miasta - pracownicy DPS opowiadali dzieciom i rodzicom o mijanych po drodze miejscach, w związku z czym wszyscy poszerzyli swoją wiedzę na temat topografii okolicy zamieszkania. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu trasy przez asystentów rodziny, nikt nie doznał kontuzji. Większość z uczestników po raz pierwszy pokonywała wyznaczoną trasę, co pozwoliło im poszerzyć perspektywę możliwości spędzania wspólnie czasu z dziećmi. Rodzice mieli możliwość poznania bezpiecznych ścieżek rowerowych i dogodnego dojazdu zarówno do Parku Kultury jak i Muzeum w Wilanowie.

W Parku Kultury w Powsinie rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość wspólnej zabawy przy fontannach. Szczególnie aktywni byli w grach w zbijaka, zręcznościowych. Dzieci chętnie puszczały bańki mydlane, skakały na skakankach.

W Muzeum w Wilanowie uczestnicy mogli zwiedzić park oraz wnętrze Pałacu. Dzięki temu mogli zobaczyć jak wygląda letnia, królewska rezydencja, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek, związanych z tym miejscem. W parku dzieci szczególnie zainteresowane były fontannami i placem zabaw, na którym długo się bawiły.

Uczestnicy byli bardzo zadowoleni ze sposobu organizacji wycieczek oraz zaplanowanych i przeprowadzonych zabaw dla dzieci, dla których atrakcją były nie tylko zajęcia w miejscach docelowych ale również długie trasy rowerowe. Rodzice zobaczyli, że pozostając w mieście na wakacje, można zapewnić dzieciom wiele atrakcji, korzystając z bezpłatnej oferty m.st. Warszawy, w tym wypożyczenia rowerów miejskich.

Podsumowując, wycieczki rowerowe przebiegły bardzo spokojnie, a wszyscy ich uczestnicy wrócili zadowoleni. Zaobserwowano wiele korzyści, jakie płyną z organizowania tego rodzaju zajęć dla całych rodzin.

Poprawiony: wtorek, 22 sierpnia 2017 08:11
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 14
Copyright © 2019 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.