Aktualności
Aktualności
PDF Drukuj Email

"Chcę być niezależna!
Program aktywizacji zawodowej kobiet"

 

W związku z realizacją wizyty studyjnej, która miała miejsce w dniach 6-8 listopada 2013 w ramach projektu "Chcę być niezależna! Program aktywizacji zawodowej kobiet", w Stockholm City Council, Jobbtorg Stockholm - u Partnera projektu, publikujemy poniżej wnioski i rekomendacje z wizyty studyjnej (format PDF).

 

Pełna wersja raportu z wizyty studyjnej znajduje się na stronie internetowej projektu "Chcę być niezależna! Program aktywizacji zawodowej kobiet":

www.politykaspoleczna.um.warszawa.pl/niezalezna

 


 
PDF Drukuj Email


 

P A M I Ę T A J,

że na przerwanie przemocy domowej nigdy nie jest za późno.

Przemoc w rodzinie zwana także potocznie przemocą domową to jednorazowe lub powtarzające się umyślne działanie na szkodę bliskich lub zaniechanie działań koniecznych do ochrony ich zdrowia i życia. Działania te naruszają prawa i dobra osobiste członka rodziny (osoby najbliższej, a także innych osób zamieszkujących wspólnie lub wspólnie gospodarujących). Przemoc w rodzinie w szczególności naraża osoby bliskie na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, narusza ich godność osobistą, nietykalność cielesną, wolność i swobodę, w tym również osobiste normy związane z życiem seksualnym. Powoduje szkody na zdrowiu fizycznym, psychicznym, a także wywołuje cierpienie i krzywdy moralne u osób, które jej doznają.

Cechy przemocy domowej:

  •  INTENCJONALNOŚĆ - zamierzone działanie, mające na celu kontrolowanie i podporządkowanie sobie osoby doznającej przemocy w rodzinie;
  •  NIERÓWNOWAGA SIŁ - zdecydowane przewaga jednej ze stron w relacji (fizyczna również, ale przede wszystkim psychiczna);
  •  POWODOWANIE CIERPIENIA I BÓLU - narażanie zdrowia i życia na poważne szkody. Doświadczanie cierpienia i bólu powoduje, że ofiara traci zdolność do samoobrony;
  •  NARUSZANIE PRAW I DÓBR OSOBISTYCH - sprawca wykorzystując przewagę sił narusza podstawowe prawa (np. do stanowienia o sobie, nietykalności cielesnej, godności itp.)

 

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Chcę być niezależna! Program aktywizacji zawodowej kobiet

Okres realizacji: VIII.2013-VII.2014
Projekt realizowany we współpracy ponadnarodowej ze Stockholm City Council, Jobbtorg Stockholm.

Projekt jest skierowany do 30 kobiet bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo, samotnie wychowujących co najmniej jedno dziecko i objętych wsparciem ośrodka pomocowego na terenie m.st. Warszawy.

Celem projektu jest wzrost zdolności do podjęcia zatrudnienia u 30 matek samotnie wychowujących dzieci na terenie m.st. Warszawy w czasie 12 miesięcy trwania projektu, w tym w szczególności: 

  • wzrost niezbędnych na rynku pracy umiejętności i kompetencji społecznych  uczestniczek,
  • wzrost kwalifikacji zawodowych uczestniczek,
  • wzrost motywacji uczestniczek do zmiany obecnej sytuacji życiowej.
Więcej…
 
OGŁOSZENIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Mróz   
środa, 11 września 2013 14:06

Załączniki do " Porozumienia w sprawie zapewnienia dzieciom posiłków finansowanych ze środków pomocy społecznej" są dostępne w zakładce : DOKUMENTY.

Poprawiony: środa, 11 września 2013 14:13
 
Piknik dla Rodzin Zastępczych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Mróz   
piątek, 29 czerwca 2012 12:06

125       W dniu 16 czerwca 2012 roku z okazji Dnia Dziecka odbyła się jednodniowa wycieczka do Parku Kultury w Powsinie wraz z poczęstunkiem dla rodzin biorących udział w spotkaniach Klubu Rodzin Zastępczych.

        Organizatorem imprezy był Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów przy współpracy z zatrudnionym w programie "Prowadzenie Klubu Spokrewnionych Rodzin Zastępczych" moderatorem, Panią Izabelą Owczaruk oraz wolontariuszami (studentki pedagogiki i psychologii).

Dla dzieci zorganizowano gry i zabawy terenowe. Główną atrakcją była zabawa w "podchody", podczas której dzieci jako poszukiwacze skarbów mogły wykazać się sprytem, kreatywnością i spostrzegawczością. W tym samym czasie rodziny przygotowały ognisko do pieczenia kiełbasek i jednocześnie miały okazję do swobodnych rozmów. Po poczęstunku na wolnym powietrzu ostatnim punktem zabawy było znalezienie skrzyni ze skarbami, w której znajdowały się upominki dla dzieci.

Wycieczka zakończyła się około godziny 15.00 i wszyscy rozstali się w dobrych nastrojach.


*/ Podgląd galerii / Odsyłacz


Poprawiony: poniedziałek, 10 września 2012 12:15
 
«pierwszapoprzednia111213następnaostatnia»

Strona 13 z 13
Copyright © 2019 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.