Główna Aktualności
Aktualności
PDF Drukuj Email

Informacja nt. Biegu Hutniczka

W dniu 8 października 2017 r. w Hucie ArcelorMittal Warszawa odbył się Przeszkodowy Dzień Hutnika oraz Bieg Hutniczka. Wzięły w nim udział dzieci z rodzin, objętych wsparciem Działu Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, w szczególności asystą rodziny.

Bieg Hutniczka jest konkurencją, polegającą na pokonaniu określonego dystansu na którym umiejscowione są przeszkody. Organizatorzy, odpowiednio do wieku dzieci, przygotowali kilka tras: dla dzieci w wieku 4 - 8 lat tor biegu miał długość 600 m i zawierał 10 przeszkód, dzieci w wieku 9 - 11 lat biegły ok. 800 m i pokonały 12 przeszkód a najstarsza grupa dzieci w wieku 12 - 15 lat przebiegła ok. 1600 m i pokonała 24 przeszkody.

Ideą biegu jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej, zwłaszcza do biegania, skakania i pokonywania przeszkód, wymagających sprawności fizycznej. Bardzo ważnym elementem zawodów jest również pokazywanie dzieciom wartości pomagania sobie nawzajem oraz dobra zabawa, przez którą dzieci mogą się wiele nauczyć.

Aktywizacja dzieci poprzez sport jest ważnym czynnikiem wspierającym prawidłowy ich rozwój. Poprzez udział w Biegu Hutniczka, rodzice mogli zobaczyć, jak wiele radości daje dzieciom udział w takich konkurencjach pokazując jednocześnie znaczenie wzajemnej pomocy i wspólnej zabawy w duchu fair play.  

Udział w Biegu Hutniczka pozwolił rodzicom i dzieciom na wspólne spędzenie czasu wolnego. Każdy uczestnik biegu otrzymał medal, gadżet Klubu Hutnik Warszawa oraz bidon.

 
PDF Drukuj Email

Dzień Otwarty LSW Wierzbno

 

W dniu 22 września 2017 r. w godz. 16:00 - 20:00 odbył się dzień otwarty, zorganizowany przez Stowarzyszenie w Stronę Marzeń, które realizuje Lokalny System Wsparcia na Wierzbnie. Spotkanie zorganizowane zostało przy ul. Malczewskiego 44a, a Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy został zaproszony, aby w jego czasie zaprezentować swoją działalność mieszkańcom Wierzbna i okolic.

 

Dzień otwarty został zorganizowany po to, by przybliżyć mieszkańcom osiedla Wierzbna ideę projektu Lokalnego Systemu Wsparcia Wierzbno, a także przedstawić informacje o działaniach, jakie w jego ramach realizowane są na rzecz społeczności lokalnej. Uczestnicy dnia otwartego mogli zapisać się na zajęcia, które przygotowywane są w ramach systemu a także porozmawiać ze specjalistami, zaangażowanymi w pracę w LSW.

 

Ośrodek, jako jedna z zaproszonych instytucji, w czasie dnia otwartego zorganizował stoisko, w czasie którego pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej prezentowali rodzaje wsparcia, jakie oferowane jest przez Ośrodek i Dział ? poradnictwo rodzinne, specjalistyczne, psychologiczne
i dotyczące interwencji kryzysowej. Informowano również o wsparciu, realizowanym przez pracowników socjalnych a także świadczonym w ramach aktywnego poszukiwania pracy
i poradnictwa zawodowego. Każdy z odwiedzających stoisko Ośrodka mógł zapoznać się
z udostępnionymi materiałami informacyjnymi (ulotkami i broszurami).

 

Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej OPS Mokotów zorganizowali na dzień otwarty szereg atrakcji i zabaw, głównie dla dzieci, angażujących najmłodszych jak i dorosłych we wspólną aktywność. Ze szczególnym zainteresowaniem spotkały się:

 

-          malowanie twarzy profesjonalnymi farbkami do twarzy, wg pomysłów dzieci lub wzorów;

 

-          puszczanie baniek mydlanych;

 

-          budowanie figur i zwierząt z podłużnych, kolorowych balonów;

 

-          kolorowanie kredkami, flamastrami;

 

-          pokaz żonglerki, wykonany przez wolontariusza.

 

Stoisko Ośrodka przygotowane zostało wcześniej, aby w momencie ogłoszenia otwarcia spotkania, odwiedzający mogli od razu zacząć korzystać z realizowanych na nim atrakcji. Wszyscy odwiedzający chętnie brali udział w zaproponowanych przez Ośrodek działaniach, a atrakcje przygotowane dla nich spotkały się z dużym zainteresowaniem.

 

Poprawiony: środa, 04 października 2017 09:47
 
PDF Drukuj Email

Piknik integracyjny "Spotkajmy się"

W dniu 15 września 2017 r. w godz. 14:00 - 20:00 odbył się piknik integracyjny pn. "Spotkajmy się". Piknik organizowany był przez Stowarzyszenie w Stronę Marzeń i odbył się przy ul. Tuchlińskiej 2a. Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy został zaproszony, aby w jego czasie zaprezentować swoją działalność mieszkańcom Służewca i okolic.

Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej OPS Mokotów opracowali koncepcję atrakcji, jakie miały być realizowane w czasie pikniku dla mieszkańców okolicznych osiedli. Wykorzystano przy tym doświadczenia, zebrane w czasie poprzednich wydarzeń plenerowych i stoisk, organizowanych przez Ośrodek. Skoncentrowano się na tym, aby jak najwięcej atrakcji przygotować dla dzieci, angażujących jednocześnie rodziców i opiekunów do wspólnej aktywności.

Na stoisku udostępnione zostały ulotki i broszury informacyjne o wsparciu, świadczonym przez Ośrodek, co umożliwiło pozyskanie informacji na ten temat przez szerokie grono potencjalnych zainteresowanych. Każdy z odwiedzających mógł poznać całościowo działania Ośrodka oraz Działu Pomocy Specjalistycznej - poradnictwa rodzinnego, specjalistycznego, psychologicznego i dotyczącego interwencji kryzysowej. Udzielano również informacji o wsparciu, realizowanym przez pracowników socjalnych, a także o poradnictwie zawodowym.

Stoisko Ośrodka przygotowane zostało wcześniej, aby w momencie oficjalnego otwarcia pikniku, odwiedzający mogli od razu zacząć korzystać z realizowanych na nim atrakcji. Dla dzieci przygotowano następujące zabawy:

-          malowanie twarzy profesjonalnymi farbkami do twarzy, wg pomysłów dzieci lub wzorów;

-          puszczania baniek mydlanych;

-          budowanie figur i zwierząt z podłużnych, kolorowych balonów;

-          kolorowanie kredkami, flamastrami.

Stoisko Ośrodka przygotowane zostało w taki sposób, aby angażować we wspólne działania dzieci i dorosłych. Wszyscy odwiedzający chętnie brali udział w zaproponowanych przez Ośrodek działaniach, a atrakcje przygotowane dla nich spotkały się z dużym zainteresowaniem.

 
PDF Drukuj Email

Informacja nt. biegu Spartan Race

 W dn. 26 sierpnia 2017 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się bieg Spartan Race. Uczestniczyły w nim m.in. dzieci z rodzin objętych wsparciem Działu Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Spartan Race jest biegiem, polegającym na pokonywaniu określonego dystansu
z przeszkodami. Organizatorzy przygotowują kilka tras, adekwatnie do możliwości i wieku uczestników (4 -14 lat).

Ideą zawodów jest zainspirowanie dzieci aby wyszły na dwór, były aktywne poprzez sport. Wydarzenie to zachęca dzieci do skakania, biegania, brudzenia się, pomagania sobie i do dobrej zabawy w czasie pokonywania przeszkód. Przekazywana przez organizatorów zasada mówi, że "nigdy nie jest się zbyt młodym, aby ustalać sobie cele i je osiągać".

Przez udział w biegu z przeszkodami, rodzice dowiadują się jak ważna w życiu dziecka jest aktywność fizyczna, która sprzyja rozwojowi mięśni i kości, redukcji tłuszczu, rozwijaniu zdrowych nawyków. Wyzwania w Spartan Kids Race są idealnie dopasowane, aby budować bardziej wysportowanego, silniejszego i zdrowszego młodego człowieka.

Zabawa, poczucie przynależności stanowią nieodłączną część biegu Spartan Race. W Spartan Junior chodzi o tworzenie zdrowej i aktywnej społeczności i budowanie silniejszej rodziny.

Dzieci uczestniczące w biegu otrzymały pamiątkowe fotografie i koszulki.

 
PDF Drukuj Email

 

Informacja dot. wycieczki rowerowej do Multimedialnego Parku Fontann na Starym Mieście oraz Zamku Królewskiego, zorganizowanej przez Dział Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy

Dział Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w dniu 24 sierpnia 2017 r. zorganizował dla rodzin, korzystających ze wsparcia, wycieczkę rowerową do Multimedialnego Parku Fontann na Starym Mieście oraz do Zamku Królewskiego. Wycieczka wyruszyła z siedziby Działu Pomocy Specjalistycznej przy ul. Bartłomieja 3 i poprzedzona została zapoznaniem uczestników z informacjami dotyczącymi organizacji wyjazdu, w tym zasad poruszania się w trasie. Multimedialny Park Fontann w Warszawie jest to kompleks czterech fontann znajdujący się na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP. W Parku Fontann dzieci wraz z opiekunami wspólnie spędziły czas na zabawie w otoczeniu nowoczesnej, miejskiej architektury.

Wycieczka przebiegła spokojnie i w miłej atmosferze. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z jej organizacji i zabaw dla dzieci, dla których atrakcją były nie tylko zajęcia w miejscach docelowych ale również długie trasy rowerowe.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 13
Copyright © 2018 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.