Aktualności
Aktualności
Mokotowski Festyn Wakacyjny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Czerwiński   
środa, 14 czerwca 2017 09:40

 9 czerwca 2017 r. w Ogródku Jordanowskim przy ul. Odyńca 6 odbył się Mokotowski Festyn Wakacyjny, organizowany przez Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy zorganizował na miejscu stoisko, na którym przygotowane były różne atrakcje dla rodzin i dzieci, z których zainteresowani mogli korzystać w czasie trwania całego wydarzenia, czyli w godzinach 10:00 - 14:00.

 

Każdy z odwiedzających stoisko mógł uzyskać informację o konkretnej dziedzinie świadczonego wsparcia przez OPS, czyli o poradnictwie rodzinnym, wsparciu psychologicznym i interwencji kryzysowej. Informowano także o pomocy udzielanej przez pracowników socjalnych oraz w zakresie poradnictwa w poszukiwaniu zatrudnienia. Udostępnione były ulotki i broszury informacyjne na temat wsparcia świadczonego przez Ośrodek a także informatory publikowane przez Urząd Dzielnicy. Podsumowując - na stoisku każdy odwiedzający mógł przede wszystkim uzyskać informacje, a dzieci uczestniczyły w zabawie.

 

Stoisko OPS Mokotów podzielone zostało na trzy segmenty. W pierwszym, małym uczestnikom zabawy malowano buzie farbkami. Największą popularnością cieszyły się wizerunki różnych zwierząt i bajkowych postaci, dzieci miały również własne pomysły na makijaż. Następnie, dzieci mogły otrzymać figurki wykonane z podłużnych balonów ? m.in. koty, psy, miecze, łabędzie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również robienie ?gniotków?, czyli napełnionych mąką balonów do ściskania. Dzieci samodzielnie wykonywały to zadanie, następnie malowały flamastrami buźki i nadawały swoim gniotkom imiona. W czasie pracy dzieci chętnie rozmawiały z prowadzącymi. Tuż obok ?gniotków? dzieciom wykonywane były tatuaże wodne ? tu również ustawiała się długa kolejka chętnych. Dzieci mogły również bawić się kolorując rysunki kredkami i farbami, malować kredą chodnikową w pobliżu stoiska, a także bawić się za pomocą chusty klanza. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Obok stoiska dzieci puszczały bańki mydlane za pomocą specjalnych kijków ze sznurami.

 

Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej zaangażowali się w pełni do realizacji zajęć dla dzieci i dbali o to, by również dorośli wzięli udział w przygotowanych atrakcjach. Z wyprzedzeniem opracowali koncepcję atrakcji biorąc pod uwagę to, że festyn organizowany był w parku i istniała możliwość przeprowadzenia różnych atrakcyjnych form zabawy na trawie.

 

Stoisko Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy cieszyło się dużym zainteresowaniem dorosłych i dzieci. Do stoiska podchodziły całe grupy przedszkolne lub szkolne z opiekunami, co powodowało, że nieustannie w stoisku uczestniczyło około 30 osób. Szacuje się, że w czasie trwania całego wydarzenia, stoisko Ośrodka odwiedziło około tysiąca osób.

 

1 

2

3

              

 

                  


 

Poprawiony: środa, 14 czerwca 2017 09:56
 
ORLEN MARATON PDF Drukuj Email
czwartek, 27 kwietnia 2017 10:51

 W dniu 23 kwietnia 2017 roku odbywał się w Warszawie Orlen Maraton, w czasie którego Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy przygotował stoisko. Stoisko zlokalizowane było przy Supersamie na ul. Puławskiej, a otwarte w godzinach 8:00-14:00.

 

Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej OPS Mokotów z wyprzedzeniem pracowali koncepcję atrakcji, jakie miały mieć miejsce w czasie spotkania, korzystając z doświadczeń zeszłorocznej, bardzo udanej zabawy podczas pikniku "Mokotówka". Skupiono się w szczególności na przygotowaniu atrakcji dla dzieci, których spodziewano się najwięcej, jednak w taki sposób, by dorośli - rodzice, opiekunowie i inni odwiedzający mogli zatrzymać się przy stoisku Ośrodka.

 

Stoisko przygotowano przed oficjalnym startem Maratonu, dzięki czemu odwiedzający mogli od razu przystąpić do wspólnej zabawy z dziećmi. Każdy z odwiedzających, który chciał zasięgnąć informacji o działaniach Ośrodka i Działu mógł uzyskać konkretną informację o konkretnej dziedzinie świadczonego wsparcia, czyli poradnictwa rodzinnego, wsparcia psychologicznego i interwencji kryzysowej. Informowano także o wsparciu udzielanym przez pracowników socjalnych oraz w zakresie poradnictwa w poszukiwaniu zatrudnienia. Udostępnione były również ulotki i broszury informacyjne na temat wsparcia świadczonego przez Ośrodek. Na stoisku zatem każdy odwiedzający mógł przede wszystkim uzyskać informacje, a dzieci uczestniczyły w następujących zabawach:

-          malowanie twarzy profesjonalnymi farbkami do twarzy, wg pomysłów dzieci lub wzorów

-          puszczania baniek mydlanych

-          budowanie figur i zwierząt z podłużnych, kolorowych balonów

-          kolorowanie kredkami, flamastrami

 

Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej zaangażowali się w pełni do realizacji zajęć dla dzieci i dbali o to, by również dorośli wzięli udział w przygotowanych atrakcjach. Dorosłym dedykowana była również tablica pt. "Weź, czego Ci trzeba", w której umieszczone były hasła, np. odwaga, cierpliwość.

            Pomimo zmiennej pogody wszyscy uczestnicy chętnie brali udział w zaproponowanych zabawach, a stoisko Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy cieszyło się dużym zainteresowaniem dorosłych i dzieci.


 a              b

 

c                   d


 

 
Konsultacje psychoterapeuty PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 lutego 2017 09:47

Wsparcie psychologiczne dla osób z różnymi problemami:

  • nerwice
  • depresje (depresja poporodowa, problemy ze snem)
  • trudności w utrzymaniu satysfakcjonujących relacji z innymi (rozstanie z bliska osobą)
  • problemy małżeńskie
  • problemy rodzinne w tym związane z ciężka choroba w rodzinie
  • problemy wychowawcze (chcesz lepiej zrozumieć swoje dziecko)
  • problemy zawodowe (utrata pracy, wypalenie zawodowe)
  • żałoba po utracie bliskiej osoby
  • obniżone poczucie własnej wartości, brak satysfakcji w życiu

Konsultacje prowadzi psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem również klinicznym.

Konsultacje odbywają się w poniedziałki.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny: 22 848 09 24; 517 208 160 lub osobisty w siedzibie ZAZiS  Wiśniowa 37 p. 11

 
Wolontariat2 PDF Drukuj Email
czwartek, 08 grudnia 2016 13:24

Wolontariat w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy zaprasza osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy wolontariuszy, udzielających dzieciom wsparcia w nauce, odrabianiu lekcji i nauce spędzania wolnego czasu.

Pomoc wolontariuszy jest bezpłatna, udzielana w siedzibie Ośrodka, zgodnie z możliwościami lokalowymi i liczbą wolontariuszy, którzy aktualnie współpracują z Ośrodkiem.

Jeżeli jesteś zainteresowany skorzystaniem z pomocy wolontariusza lub uzyskać więcej informacji, zgłoś się do biura Działu Pomocy Specjalistycznej - ul. Bartłomieja 3 lub zadzwoń pod numer telefonu (22) 852 61 30.

 
Wolontariat PDF Drukuj Email
czwartek, 08 grudnia 2016 13:20

Wolontariat (Klub Wolontariusza) w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy poszukuje osób - wolontariuszy, którzy chcieliby bezinteresownie i bezpłatnie pomagać dzieciom i rodzinom w edukacji, nauce spędzania wolnego czasu i innych działaniach, wspierających ich funkcjonowanie i prawidłowy rozwój.

Współpraca Ośrodka z wolontariuszem odbywa się na mocy porozumienia, w którym dokładnie określa się zakres świadczonej pomocy wolontariusza, jej ramy czasowe i podejmowane czynności.

Wolontariusze współpracują z asystentami rodziny i innymi specjalistami, wspierając ich pracę i poszerzając zakres świadczonej pomocy przez Ośrodek. Praca wolontariuszy odbywa się w siedzibach Ośrodka Pomocy Społecznej, w godzinach pracy Ośrodka (8:00 - 16:00) bądź 16:00 - 19:00.

Z każdym wolontariuszem przeprowadzana jest rozmowa o jego zainteresowaniach i możliwościach, aby jak najpełniej pomóc potrzebującym rodzinom i zadbać o komfort pracy wolontariusza.

Poszukujemy osób które:

-        chciałyby zrobić coś dobrego dla innych

-        chciałyby pomóc dzieciom odrabiać lekcje z różnych przedmiotów (poziom szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum)

-        chciałyby uczyć dzieci zabawy z innymi dziećmi, organizować tę zabawę, być jej animatorami;

-        mają sporo wolnego czasu, dużo energii, wiedzę, którą chciałyby bezinteresownie przekazać innym osobom, szczególnie tym, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej;

-        chciałyby podjąć współpracę ze specjalistami, wspierając ich pracę w rodzinie.

Wolontariusz musi być osobą pełnoletnią.

Jeżeli jesteś osobą, która ma trochę wolnego czasu i chciałaby realizować się jako wolontariusz, zgłoś się do biura Działu Pomocy Specjalistycznej - ul. Bartłomieja 3 lub zadzwoń pod numer telefonu (22) 852 61 30.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 13
Copyright © 2019 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.