Główna Aktualności
Aktualności
Piknik "Mokotówka" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Mróz   
sobota, 25 czerwca 2016 09:24

18 czerwca 2016 r. w parku Morskie Oko w Warszawie odbył się piknik z okazji 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy. Piknik nazwany został "Mokotówka".

Dział Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów zorganizował stoisko, w którym przygotowane były atrakcje dla dzieci i dorosłych.

W czasie trwania pikniku, pracownicy Działu informowali uczestników o działalności Ośrodka Pomocy Społecznej wskazując na wsparcie, jakie można uzyskać w trudnej życiowej sytuacji. Wskazywano na pomoc specjalistyczną, w tym poradnictwo rodzinne i psychologiczne, jak również pomoc udzielaną przez pracowników socjalnych, dla osób w różnych przedziałach wiekowych i z różnego rodzaju trudnościami. Uczestnicy pikniku otrzymywali również informacje na temat pomocy w poszukiwaniu zatrudnienia, jaka świadczona jest przez Zespół Aktywności Zawodowej i Społecznej.

Atrakcjami, przygotowanymi dla uczestników pikniku były: malowanie buziek dzieci specjalnymi farbkami, tworzenie zwierzątek i różnych figurek z podłużnych balonów, dogoterapia, malowanie kredą chodnika, kącik malucha, "strefa relaksu" i zabawa chustą klanza.

 20160618 120929DSC 2125

Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, na którym pracownicy Działu - asystenci rodziny i psychologowie - malowali dzieciom buzie, korzystając z wzorów i własnych pomysłów.

Równie ciekawe były zabawy balonikami, które także animowali asystenci rodziny i psychologowie.

Starsze dzieci były zainteresowane zajęciami z psem, które miały na celu zapoznanie dzieci z techniką obchodzenia się ze zwierzęciem.

W urządzonym kąciku malucha, najmłodsze dzieci mogły bawić się w basenie wypełnionym kolorowymi kulkami. Mogły tam również odpocząć na poduszkach i pobawić się dmuchanymi zabawkami.

O każdej pełnej godzinie odbywała się 15-minutowa zabawa z użyciem kolorowej chusty klanza, a także mecze piłki nożnej.

Przygotowane było również miejsce dla dorosłych - gdy ich dzieci były zajęte zabawą, mieli oni możliwość odpoczynku na kocach w "strefie relaksu" urządzonej na trawie lub sprawdzenia się w grach psychologicznych.

Każdy uczestnik pikniku, zainteresowany stoiskiem Ośrodka Pomocy Społecznej mógł zabrać ze sobą specjalnie przygotowaną karteczkę z napisem: wytrwałość, siła, cierpliwość. Uczestnicy symbolicznie samodzielnie wzięli sobie to, czego potrzebowali. Zainteresowani mieli również możliwość skorzystania z porady psychologicznej.

Każdy z odwiedzających otrzymywał pełną informację, dotyczącą działalności Ośrodka i proponowanej pomocy i wsparcia. Uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne.

 


Piknik Mokotówka |

Poprawiony: czwartek, 07 lipca 2016 10:08
 
PDF Drukuj Email
środa, 08 czerwca 2016 11:58

Podsumowanie działań projektu "Wsparcie dla zadłużonych" (współfinansowanego z funduszy EOG) realizowanego w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

 

Projekt "Wsparcie dla zadłużonych" realizowany był w okresie od 1.10.2014 do 30.04.2016 przez Biuro Porad Obywatelskich  Stowarzyszenia Centrum Informacji Społecznej CIS dzięki wsparciu Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.
Projekt zakładał usprawnienie systemu świadczenia usług dla kobiet i mężczyzn zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu zadłużeń, złej sytuacji materialnej, osób niesamodzielnych z deficytami społecznymi, poprzez współpracę z warszawskimi OPS i z osobami wykluczonymi na zasadzie koprodukcji usług publicznych.
Działania projektowe realizowane były na terenie 9 warszawskich dzielnic: Wola, Praga Północ, Praga Południe, Bielany, Mokotów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Wawer.

Ze wsparcia skorzystały 3233 osoby (planowano 2800).

Załączniki:
Pobierz (Mokotów_log.pdf)Mokotów_log.pdf[ ]411 Kb
 
Piknik majowy PDF Drukuj Email
środa, 01 czerwca 2016 11:22

Majowy piknik rodzinny.

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Dział Pomocy Specjalistycznej w dniu 27. maja br. zorganizował piknik dla rodzin.

piknik

W dniu wolnym od zajęć szkolnych, przy pięknej pogodzie, uczestnicy pikniku mieli możliwość wspólnie spędzić czas na zabawach. Dzieci oraz rodzice malowali farbami dekorując dzieciniec, rysowali kredą, a także korzystali z wielu atrakcji sportowych. Dodatkowo, pod opieką dogoterapeuty, dzieci miały możliwość nauki poprawnej zabawy z psem i odczytywania sygnałów, które zwierzę daje człowiekowi w trakcie takiej aktywności.

 

 
Wsparcie dla zadłużonych PDF Drukuj Email
piątek, 04 marca 2016 08:28

W dniach 22 i 23 lutego 2016r. w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy przy ul. Bartłomieja 3 odbyły się dwudniowe warsztaty pt: "Wsparcie dla zadłużonych". Warsztaty były dedykowane do wszystkich mieszkańców Mokotowa i zostały przeprowadzone przez Stowarzyszenie Biuro Porad Obywatelskich w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG wraz ze wsparciem Ośrodka Pomocy Społecznej, który był odpowiedzialny za organizacje techniczną zajęć.

Szkolenie trwało w sumie 10 godzin i w jego trakcie słuchacze mieli możliwość zapoznania się z następującymi tematami:

  1. Odpowiedzialność za zadłużenie w tym zadłużenie czynszowe;
  2. Zasady dziedziczenia w tym dziedziczenia długów spadkowych;
  3. Zasady przedawnień;
  4. Konsekwencje zadłużeń;
  5. Egzekucja komornicza ? prawa i obowiązki osób zadłużonych;
  6. Gospodarowanie budżetem domowym;
  7. Jak pożyczać z głową;
  8. Upadłość konsumencka.

W szkoleniu wzięło udział 10 osób i jak wynika z ankiet ewaluacyjnych, słuchacze byli zadowoleni zarówno z treści jak i z formy prowadzonych zajęć.

 
PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 lutego 2016 12:45

Zapraszamy na otwarte spotkania brydżystów

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy informuje, że w poniedziałki i czwartki w godz. 10.00 - 16.00 odbywają się spotkania brydżystów w Dziale Pomocy Specjalistycznej przy ul. Bartłomieja 3.

Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do siedziby tut. Działu. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu   22 852 61 30

Poprawiony: poniedziałek, 15 lutego 2016 12:48
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 13
Copyright © 2019 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.