Aktualności
Aktualności
PDF Drukuj Email
środa, 08 czerwca 2016 11:58

Podsumowanie działań projektu "Wsparcie dla zadłużonych" (współfinansowanego z funduszy EOG) realizowanego w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

 

Projekt "Wsparcie dla zadłużonych" realizowany był w okresie od 1.10.2014 do 30.04.2016 przez Biuro Porad Obywatelskich  Stowarzyszenia Centrum Informacji Społecznej CIS dzięki wsparciu Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.
Projekt zakładał usprawnienie systemu świadczenia usług dla kobiet i mężczyzn zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu zadłużeń, złej sytuacji materialnej, osób niesamodzielnych z deficytami społecznymi, poprzez współpracę z warszawskimi OPS i z osobami wykluczonymi na zasadzie koprodukcji usług publicznych.
Działania projektowe realizowane były na terenie 9 warszawskich dzielnic: Wola, Praga Północ, Praga Południe, Bielany, Mokotów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Wawer.

Ze wsparcia skorzystały 3233 osoby (planowano 2800).

Załączniki:
Pobierz (Mokotów_log.pdf)Mokotów_log.pdf[ ]411 Kb
 
Piknik majowy PDF Drukuj Email
środa, 01 czerwca 2016 11:22

Majowy piknik rodzinny.

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Dział Pomocy Specjalistycznej w dniu 27. maja br. zorganizował piknik dla rodzin.

piknik

W dniu wolnym od zajęć szkolnych, przy pięknej pogodzie, uczestnicy pikniku mieli możliwość wspólnie spędzić czas na zabawach. Dzieci oraz rodzice malowali farbami dekorując dzieciniec, rysowali kredą, a także korzystali z wielu atrakcji sportowych. Dodatkowo, pod opieką dogoterapeuty, dzieci miały możliwość nauki poprawnej zabawy z psem i odczytywania sygnałów, które zwierzę daje człowiekowi w trakcie takiej aktywności.

 

 
Wsparcie dla zadłużonych PDF Drukuj Email
piątek, 04 marca 2016 08:28

W dniach 22 i 23 lutego 2016r. w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy przy ul. Bartłomieja 3 odbyły się dwudniowe warsztaty pt: "Wsparcie dla zadłużonych". Warsztaty były dedykowane do wszystkich mieszkańców Mokotowa i zostały przeprowadzone przez Stowarzyszenie Biuro Porad Obywatelskich w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG wraz ze wsparciem Ośrodka Pomocy Społecznej, który był odpowiedzialny za organizacje techniczną zajęć.

Szkolenie trwało w sumie 10 godzin i w jego trakcie słuchacze mieli możliwość zapoznania się z następującymi tematami:

  1. Odpowiedzialność za zadłużenie w tym zadłużenie czynszowe;
  2. Zasady dziedziczenia w tym dziedziczenia długów spadkowych;
  3. Zasady przedawnień;
  4. Konsekwencje zadłużeń;
  5. Egzekucja komornicza ? prawa i obowiązki osób zadłużonych;
  6. Gospodarowanie budżetem domowym;
  7. Jak pożyczać z głową;
  8. Upadłość konsumencka.

W szkoleniu wzięło udział 10 osób i jak wynika z ankiet ewaluacyjnych, słuchacze byli zadowoleni zarówno z treści jak i z formy prowadzonych zajęć.

 
PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 lutego 2016 12:45

Zapraszamy na otwarte spotkania brydżystów

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy informuje, że w poniedziałki i czwartki w godz. 10.00 - 16.00 odbywają się spotkania brydżystów w Dziale Pomocy Specjalistycznej przy ul. Bartłomieja 3.

Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do siedziby tut. Działu. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu   22 852 61 30

Poprawiony: poniedziałek, 15 lutego 2016 12:48
 
PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 lutego 2016 10:19

SZKOLENIA DLA POLICJANTÓW

Od marca 2016 r. Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy planuje przeprowadzenie, przez Dział Pomocy Specjalistycznej mieszczący się przy ul. Bartłomieja 3, kolejnego cyklu szkoleń dla Policjantów Komendy Rejonowej Policji Warszawa II tym razem z zakresu Interwencji w kryzysie suicydalnym.

W trakcie warsztatów uczestnicy będą mogli poszerzyć swoje kompetencje z zakresu pomocy osobom w kryzysie psychologicznym z szczególnym uwzględnieniem kryzysu suicydalnego. Słuchacze otrzymają narzędzia ułatwiające określenie zagrożenia samobójczego.

Dotychczas Dział Pomocy Specjalistycznej przeprowadził dwa cykle szkoleń z zakresu przeciwdziałania przemocy, w których wzięło udział ponad 200 funkcjonariuszy KRP II

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 15
Copyright © 2019 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.