Główna Aktualności
Aktualności
OGŁOSZENIE - rekrutacja do projektu MPIS-2 PDF Drukuj Email
czwartek, 16 kwietnia 2015 11:18

  Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy informuje, że prowadzi  rekrutację do projektu systemowego pn. Mokotowski Program Integracji Społecznej.   Jedną z proponowanych form udziału jest możliwość skorzystania ze wsparcia Asystenta Rodziny.

 

Załączniki:
Pobierz (asystent.pdf)asystent.pdf[ ]207 Kb
Poprawiony: czwartek, 16 kwietnia 2015 11:37
 
OGŁOSZENIE - rekrutacja do projektu MPIS-1 PDF Drukuj Email

 

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy informuje, że prowadzi  rekrutację do projektu systemowego pn. Mokotowski Program Integracji Społecznej.   Jedną z proponowanych form udziału jest możliwość skorzystania ze wsparcia Zespołu Interwencji Kryzysowej.

 

Załączniki:
Pobierz (kryzys.pdf)kryzys.pdf[ ]148 Kb
Poprawiony: czwartek, 16 kwietnia 2015 11:18
 
PDF Drukuj Email

PROJEKT "CERTYFIKUJ SWOJE KOMPETENCJE"

Biuro Pomocy i Projektów Społecznych oraz Fundacja Aktywizacja rozpoczęły realizację projektu "Certyfikuj swoje kompetencje", który otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Okres realizacji projektu to 01.12.2014 do 30.11.2015.

 

plakat

 

Więcej…
 
WYRÓŻNIENIE PDF Drukuj Email
czwartek, 04 grudnia 2014 11:26

Wyróżnienie dla OPS Mokotów

W dniu 25 listopada 2014 roku zostało przyznane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, Pana Adama Struzika, wyróżnienie dla Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

 

Działania Ośrodka, wzięte pod uwagę przy przyznawaniu wyróżnienia to realizacja aktywnej integracji w ramach projektu systemowego, realizowanego od sześciu lat. Najważniejszym z nich jest asysta rodziny, polegająca na wspieraniu rodzin niewydolnych wychowawczo lub mających problemy z wypełnianiem funkcji wychowawczych. Aktualnie w Ośrodku zatrudnionych jest siedmiu asystentów rodziny, a tego rodzaju wsparciem objęto dotychczas 158 rodzin wraz z dziećmi.

 

W ramach Działu Pomocy Specjalistycznej, w 2013 roku powstał Zespół Interwencji Kryzysowej, który jest odpowiedzią Ośrodka na zapotrzebowanie na wsparcie psychologiczne mieszkańców Dzielnicy. Zespół Interwencji Kryzysowej uzupełnia i wzbogaca działania Ośrodka o łatwo dostępną pomoc psychologiczną. Ponadto, Ośrodek Pomocy Społecznej zainicjował w 2014 r. współpracę z Komendą Rejonową Policji Warszawa II, polegającą na przeprowadzeniu cyklu szkoleń dla 120 policjantów prewencji z rejonu Dzielnicy. Szkolenia prowadzone były przez interwentów kryzysowych Działu Pomocy Specjalistycznej.

 

Dział Pomocy Specjalistycznej Ośrodka proponuje pomoc mieszkańcom Dzielnicy również w formie mediacji. Od 2008 roku w ramach realizacji projektu systemowego podejmuje współpracę z liceami ogólnokształcącymi na terenie Dzielnicy. Współpraca polega na przeprowadzaniu wśród uczniów testów, badających profil zawodowy i osobowy. Łącznie tego rodzaju wsparciem objęto grupę liczącą ponad 1500 osób.

 

Praktyka pokazuje, że działania z zakresu aktywnej integracji, konsekwentnie wdrażane przez Ośrodek Pomocy Społecznej, przynoszą oczekiwane rezultaty. Oferta pomocowa Ośrodka została dzięki nim poszerzona. Także pracownicy Ośrodka mogą liczyć na wszechstronne wsparcie swoich działań, przez co praca Ośrodka staje się interdyscyplinarna i kompleksowa. Dzięki temu, klient nie musi sam poszukiwać dróg wsparcia dla siebie, ale pomoc jest mu proponowana i świadczona na miejscu.

 

Działania, inicjujące w klientach pomocy społecznej chęć zmiany swojego życia lub stopniowego rozwiązywania swoich problemów, realizowane przez Dział Pomocy Specjalistycznej, umożliwiają znaczne podwyższenie jakości i skuteczności pomocy społecznej w Dzielnicy Mokotów.

 


 

Załączniki:
Pobierz (wyroznienie.pdf)wyroznienie.pdf[ ]293 Kb
 
PDF Drukuj Email

Projekt socjalny
"Poprawa funkcjonowania społecznego kobiet doznających i zagrożonych przemocą"

 

W dniach 14, 21, 23 i 28 października 2014 roku odbyły się w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy spotkania dla kobiet, będących podopiecznymi Ośrodka, które doznają przemocy w rodzinie i są nią zagrożone. Spotkania zostały zorganizowane i zrealizowane w ramach projektu socjalnego przez pracowników socjalnych: Magdalenę Kowalik i Samantę Śliwińską. Przeprowadzenie zajęć było częścią odbywania specjalizacji II stopnia w zawodzie pracownik socjalny.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia111213następnaostatnia»

Strona 11 z 13
Copyright © 2018 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.