• 10_124.jpg
 • DSCF0873 (Large).JPG
 • 5_270.jpg
 • 6_216.jpg
 • DSCF0087 (Large).JPG
 • 7-5.jpg
 • 6-5.jpg
 • DSCF1102 (Large).JPG
 • DSCF0975 (Large).JPG
 • DSCF0050 (Large).JPG
 • DSCF0631 (Large).JPG
 • 9_134.jpg
Witamy na stronie głównej
Wyróżnienie PDF Drukuj Email
środa, 19 grudnia 2018 08:26

 

logo 2

 

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy wyróżniony w konkursie "Pokaż się z dobrej strony"

 

 

 dyplom

 

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy został wyróżniony przez Centrum Wolontariatu w II edycji konkursu "Pokaż się z dobrej strony". Wyróżnienie zostało oficjalnie wręczone w dniu 11 grudnia 2018 r. w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie, w czasie obchodów Dnia Koordynatora Wolontariatu.

Ośrodek otrzymał wyróżnienie za ofertę skierowaną do osób, które zainteresowane są zaangażowaniem się jako wolontariusze w pomoc w nauce dzieciom i młodzieży, objętym wsparciem Ośrodka.

Ogłoszenie rekrutacyjne pt. "Poszukiwani wolontariusze do pomocy dzieciom w nauce", umieszczone na portalu miejskim www.ochotnicy.waw.pl przedstawia w czytelny i jasny sposób zakres działania wolontariusza, miejsce realizacji świadczeń i inne niezbędne informacje na ten temat, dotyczące wymagań stawianych wolontariuszowi, odpowiedzialności ponoszonej przez wolontariusza oraz roli, jaką będzie odgrywało jego wsparcie. Ogłoszenie zostało zauważone przez jury konkursu z uwagi na to, że w sposób atrakcyjny, ciekawy oraz pełny opisuje możliwość współpracy, którą organizator wolontariatu chciałby nawiązać z ochotnikami. Projekt "Ochotnicy Warszawscy" realizowany jest przez Zespół działający w strukturze Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.

Zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest osoba, która ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia w określonym celu.

W Ośrodku Pomocy Społecznej świadczeniem jest przede wszystkim pomoc dzieciom i młodzieży w nauce i wspólne spędzanie z nimi czasu wolnego. Zasadą wolontariatu jest dobrowolność oraz świadomość, że wykonywane świadczenia są bezpłatne.

Osobom zainteresowanym podjęciem współpracy jako wolontariusze w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy informacji udziela Dział Pomocy Specjalistycznej Ośrodka z siedzibą w Warszawie ul. Bartłomieja 3, tel. 22 852 61 30.

Poprawiony: piątek, 15 lutego 2019 12:47
 
PDF Drukuj Email
środa, 19 grudnia 2018 08:06

 

logo 2

 

 

 

Zabawa choinkowa w Ośrodku Pomocy Społecznej
Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

 

W dniu 13 grudnia 2018 r. w siedzibie Działu Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy przy ul. Bartłomieja 3 odbyły się dwie zabawy choinkowe dla rodzin z dziećmi, które objęte są wsparciem Ośrodka. W wydarzeniu wzięło udział 32 rodziny.

Zabawa została zorganizowana w taki sposób, by zarówno dzieci jak i dorośli czynnie uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach.

Dzieci spotkały się ze św. Mikołajem w "kąciku św. Mikołaja", w którym miały możliwość wykonania wspólnej fotografii. Razem z Mikołajem, w jego warsztacie, dzieci tworzyły ozdoby choinkowe - bombki ze styropianu, łańcuchy choinkowe i inne, według własnego pomysłu. Pracę tę dzieci wykonywały samodzielnie, jak również z pomocą rodziców i opiekunów. Podczas zabawy dzieciom malowane były buzie specjalnymi farbami, wykonywane były także specjalne, dziecięce tatuaże świąteczne.

Dzieci uczestniczyły w zabawach zespołowych i indywidualnych, takich jak memory, układanie puzzli, grały również w gry planszowe, których tematyka związana była z zimą i świętami a przy okazji mogły również wykonywać z podłużnych balonów różne formy i wzory, także w tematyce świątecznej.

Czas umilony został słodkim poczęstunkiem oraz wspólnym śpiewanie kolęd i pastorałek. Każe uczestniczące w zabawie dziecko otrzymało kartę wstępu do sali zabaw, by wspólnie z rodzicami czy opiekunami mogło spędzić czas. Wszyscy uczestnicy zabawy rozeszli się wieczorem do domów w świątecznych, dobrych nastrojach.

Poprawiony: piątek, 15 lutego 2019 12:48
 
PDF Drukuj Email
niedziela, 07 października 2018 18:12

altSprawozdanie ze zrealizowanych działań w czasie Pikniku Rodzinnego "Przystanek ZDROWIE na Mokotowie"

W dniu 29 września 2018 roku odbył się Piknik Rodzinny "Przystanek ZDROWIE na Mokotowie", zorganizowany przez Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawyna terenie Szpitala Świętej Elżbiety przy ul. Goszczyńskiego 1. W pikniku wzięło udział wiele organizacji i instytucji, które zorganizowały swoje stoiska, w tym Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
Każdy z odwiedzających, który chciał zasięgnąć informacji o działaniach Ośrodka mógł uzyskać informację o konkretnej dziedzinie świadczonego wsparcia, czyli poradnictwa rodzinnego, wsparcia psychologicznego i asyście rodziny. Informowano także o wsparciu udzielanym przez pracowników socjalnych oraz w zakresie poradnictwa w poszukiwaniu zatrudnienia.
Dzieci uczestniczyły w następujących zabawach realizowanych przez pracowników Ośrodka:

 • malowanie twarzy profesjonalnymi farbkami do twarzy, wg pomysłów dzieci lub przygotowanych wzorówpuszczanie baniek mydlanych
 • budowanie figur i zwierząt z podłużnych, kolorowych balonów
 • kolorowanie kredkami, flamastrami
 • tworzenie "gniotków", czyli wypełnionych mąką balonów
 • chodzenie po rozciągniętej między drzewami taśmie
 • rzucanie piłek do kartonowego potwora.

Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej oraz Filii II Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów zaangażowali się w pełni do realizacji zajęć dla dzieci i dbali o to, by również dorośli wzięli udział w przygotowanych atrakcjach.
    Stoisko Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy cieszyło się dużym zainteresowaniem dorosłych i dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 
Zmiana PDF Drukuj Email
piątek, 05 października 2018 08:30

UWAGA - zmiana lokalizacji

W ostatnich dniach nastąpiła zmiana lokalizacji jednostek Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Filii II z ulicy Bałuckiego 5 i z ulicy Malczewskiego 52 oraz Dziennego Domu Pomocy Społecznej z ulicy Bałuckiego 5. 

Nowa lokalizacja to : ul.Wiktorska 83/87, 02-582 WARSZAWA.

 

 
PDF Drukuj Email
środa, 19 września 2018 09:28

 

altSprawozdanie ze zrealizowanych działań w czasie pikniku integracyjnego "Spotkajmy się"

 

W dniu 14 września 2018 roku odbył się piknik integracyjny dla mieszkańców osiedla Służewiec pn. "Spotkajmy się" zorganizowany w ramach partnerstwa "Mój Służewiec".
W pikniku wzięło udział wiele organizacji i instytucji, które przygotowały swoje stoiska, m.in. Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, Stowarzyszenie w Stronę Marzeń, Biblioteka nr 3 przy ul. Tuchlińskiej 2a, Dom Kultury Kadr czy WTZ ul. Głogowa.

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy przygotował stoisko z atrakcjami dla dzieci i całych rodzin przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania, na które zaproszeni zostali mieszkańcy okolicznych osiedli, a także najmłodsze dzieci i uczniowie
z pobliskich przedszkoli i szkół. W czasie pikniku uczestnicy brali udział w licznych atrakcjach, w tym w pokazach sportowych, sztuk walk. Zorganizowane zostały poza tym liczne atrakcje kulturalne, jak również poczęstunek.

Stoisko Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy wyposażone zostało w kilka głównych stanowisk. Największą popularnością cieszyły się stanowiska malowania buziek farbami, do którego od początku pikniku ustawiała się długa kolejka i tworzenie własnych gniotków z balonów napełnionych mąką. Dzieci chętnie przejmowały inicjatywę i często samodzielnie tworzyły zwierzęta czy przedmioty z napompowanych balonów. Młodsze dzieci otrzymywały już wykonane zwierzątka lub kształty, w wybranym przez siebie kolorze. Najmłodsi chętnie również puszczali bańki mydlane.

Każdy z odwiedzających, który chciał zasięgnąć informacji o działaniach Ośrodka i Działu mógł uzyskać informację o konkretnej dziedzinie świadczonego wsparcia, czyli poradnictwa rodzinnego, wsparcia psychologicznego i asyście rodziny. Informowano także o wsparciu udzielanym przez pracowników socjalnych.

Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej zaangażowali się w pełni do realizacji zajęć dla dzieci i dbali o to, by również dorośli wzięli udział w przygotowanych atrakcjach.

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 17
Copyright © 2021 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

 

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości