Główna Aktualności Wycieczki rowerowe
Wycieczki rowerowe PDF Drukuj Email
wtorek, 22 sierpnia 2017 07:59

Dział Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w dniach 19 lipca 2017 r. oraz 3 sierpnia 2017 r. zorganizował dla rodzin, korzystających ze wsparcia, dwie wycieczki rowerowe.

W dniu 19 lipca 2017 roku odbyła się wycieczka rowerowa do Parku Kultury w Powsinie, a 3 sierpnia 2017 - do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. W oby wyjazdach wzięło udział łącznie 25 osób - dorosłych i dzieci wraz z towarzyszącymi im specjalistami Działu Pomocy Specjalistycznej.

Każda z wycieczek wyruszyła z siedziby Działu Pomocy Specjalistycznej przy ul. Bartłomieja 3 i poprzedzona została zapoznaniem uczestników z informacjami dotyczącymi organizacji wyjazdów, w tym zasad poruszania się w trasie.

Obie wycieczki przebiegały spokojnie, a ich uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z historią miasta - pracownicy DPS opowiadali dzieciom i rodzicom o mijanych po drodze miejscach, w związku z czym wszyscy poszerzyli swoją wiedzę na temat topografii okolicy zamieszkania. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu trasy przez asystentów rodziny, nikt nie doznał kontuzji. Większość z uczestników po raz pierwszy pokonywała wyznaczoną trasę, co pozwoliło im poszerzyć perspektywę możliwości spędzania wspólnie czasu z dziećmi. Rodzice mieli możliwość poznania bezpiecznych ścieżek rowerowych i dogodnego dojazdu zarówno do Parku Kultury jak i Muzeum w Wilanowie.

W Parku Kultury w Powsinie rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość wspólnej zabawy przy fontannach. Szczególnie aktywni byli w grach w zbijaka, zręcznościowych. Dzieci chętnie puszczały bańki mydlane, skakały na skakankach.

W Muzeum w Wilanowie uczestnicy mogli zwiedzić park oraz wnętrze Pałacu. Dzięki temu mogli zobaczyć jak wygląda letnia, królewska rezydencja, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek, związanych z tym miejscem. W parku dzieci szczególnie zainteresowane były fontannami i placem zabaw, na którym długo się bawiły.

Uczestnicy byli bardzo zadowoleni ze sposobu organizacji wycieczek oraz zaplanowanych i przeprowadzonych zabaw dla dzieci, dla których atrakcją były nie tylko zajęcia w miejscach docelowych ale również długie trasy rowerowe. Rodzice zobaczyli, że pozostając w mieście na wakacje, można zapewnić dzieciom wiele atrakcji, korzystając z bezpłatnej oferty m.st. Warszawy, w tym wypożyczenia rowerów miejskich.

Podsumowując, wycieczki rowerowe przebiegły bardzo spokojnie, a wszyscy ich uczestnicy wrócili zadowoleni. Zaobserwowano wiele korzyści, jakie płyną z organizowania tego rodzaju zajęć dla całych rodzin.

Poprawiony: wtorek, 22 sierpnia 2017 08:11
 
Copyright © 2018 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.