Aktualności Wolontariat w OPS
PDF Drukuj Email
czwartek, 28 czerwca 2018 20:32

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
wyróżniony w konkursie ,,Pokaż się z dobrej strony"

 

         Centrum Wolontariatu, realizujące projekt ,,Ochotnicy Warszawscy" wyróżniło Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w wiosennej edycji konkursu ,,Pokaż się z dobrej strony". Konkurs ma na celu promowanie bardzo dobrych ofert prac kierowanych do wolontariuszy i uzmysłowienie osobom odpowiedzialnym za współpracę z wolontariuszami, jak ważnym elementem współpracy jest ich skuteczna rekrutacja.

          Wyróżnienie zostało uzasadnione w następujący sposób: ,,Przedstawiona oferta ośrodka pokazuje już na wstępie, kim powinien być wolontariusz chcący udzielać pomocy i wsparcia. Jakie cechy osobowości mają znaczenie w jakże trudnych decyzjach jakim jest praca z dziećmi. Opis projektu przedstawiony został w sposób wyczerpujący i jasny. Jakie dodatkowe wymagania powinien posiadać potencjalny ochotnik i jaką odpowiedzialność ponosi wolontariusz podczas systematycznej pracy z dziećmi. Jak ważną rolę będzie odgrywało wsparcie wolontariusza. Propozycja trudnego, ale jakże cennego wolontariatu, bo na rzecz dzieci i rodzin objętych specjalistycznym wsparciem. Jednakże autorom udało się w zachęcający sposób przedstawić tą propozycję. Na uwagę zasługuje przemyślana oferta wsparcia wolontariuszy, co jest szczególnie istotne w tego rodzaju pracy."

          Projekt ,,Ochotnicy Warszawscy" jest realizowany przez Zespół działający w strukturze Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.
W tut. Ośrodku rekrutacją i promocją wolontariatu zajmuje się Dział Pomocy Specjalistycznej, ul. Bartłomieja 3, tel. 22 852 61 30.

 

Załączniki:
Pobierz (Wolontariat w OPS.pdf)Wolontariat w OPS.pdf[ ]357 Kb
 
Copyright © 2020 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.