Aktualności
Aktualności
Wycieczki rowerowe PDF Drukuj Email
wtorek, 22 sierpnia 2017 07:59

Dział Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w dniach 19 lipca 2017 r. oraz 3 sierpnia 2017 r. zorganizował dla rodzin, korzystających ze wsparcia, dwie wycieczki rowerowe.

W dniu 19 lipca 2017 roku odbyła się wycieczka rowerowa do Parku Kultury w Powsinie, a 3 sierpnia 2017 - do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. W oby wyjazdach wzięło udział łącznie 25 osób - dorosłych i dzieci wraz z towarzyszącymi im specjalistami Działu Pomocy Specjalistycznej.

Każda z wycieczek wyruszyła z siedziby Działu Pomocy Specjalistycznej przy ul. Bartłomieja 3 i poprzedzona została zapoznaniem uczestników z informacjami dotyczącymi organizacji wyjazdów, w tym zasad poruszania się w trasie.

Obie wycieczki przebiegały spokojnie, a ich uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z historią miasta - pracownicy DPS opowiadali dzieciom i rodzicom o mijanych po drodze miejscach, w związku z czym wszyscy poszerzyli swoją wiedzę na temat topografii okolicy zamieszkania. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu trasy przez asystentów rodziny, nikt nie doznał kontuzji. Większość z uczestników po raz pierwszy pokonywała wyznaczoną trasę, co pozwoliło im poszerzyć perspektywę możliwości spędzania wspólnie czasu z dziećmi. Rodzice mieli możliwość poznania bezpiecznych ścieżek rowerowych i dogodnego dojazdu zarówno do Parku Kultury jak i Muzeum w Wilanowie.

W Parku Kultury w Powsinie rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość wspólnej zabawy przy fontannach. Szczególnie aktywni byli w grach w zbijaka, zręcznościowych. Dzieci chętnie puszczały bańki mydlane, skakały na skakankach.

W Muzeum w Wilanowie uczestnicy mogli zwiedzić park oraz wnętrze Pałacu. Dzięki temu mogli zobaczyć jak wygląda letnia, królewska rezydencja, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek, związanych z tym miejscem. W parku dzieci szczególnie zainteresowane były fontannami i placem zabaw, na którym długo się bawiły.

Uczestnicy byli bardzo zadowoleni ze sposobu organizacji wycieczek oraz zaplanowanych i przeprowadzonych zabaw dla dzieci, dla których atrakcją były nie tylko zajęcia w miejscach docelowych ale również długie trasy rowerowe. Rodzice zobaczyli, że pozostając w mieście na wakacje, można zapewnić dzieciom wiele atrakcji, korzystając z bezpłatnej oferty m.st. Warszawy, w tym wypożyczenia rowerów miejskich.

Podsumowując, wycieczki rowerowe przebiegły bardzo spokojnie, a wszyscy ich uczestnicy wrócili zadowoleni. Zaobserwowano wiele korzyści, jakie płyną z organizowania tego rodzaju zajęć dla całych rodzin.

Poprawiony: wtorek, 22 sierpnia 2017 08:11
 
Wyjście integracyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Czerwiński   
wtorek, 22 sierpnia 2017 07:57

Dział Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w dniu 11 sierpnia 2017 r. zorganizował dla rodzin korzystających ze wsparcia, spotkanie integracyjne, polegające na wyjściu na basen.

Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami czynnie uczestniczyły we wszystkich atrakcjach, oferowanych w na basenie ? chętnie pływały i bawiły się na pobliskim placu zabaw. Zorganizowane zostały również zabawy piłką, w kometkę, skakanie na skakankach.

Dzieci i rodzice byli bardzo zadowoleni ze spotkania i z uwagi na warunki atmosferyczne chętnie skorzystali z takiej możliwości. Dzięki spotkaniu na basenie, rodzice i dzieci mogli uczestniczyć w zabawach organizowanych na miejscu, w których uczestniczyli inni użytkownicy ośrodku sportu.

 
Mokotowski Festyn Wakacyjny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Czerwiński   
środa, 14 czerwca 2017 09:40

 9 czerwca 2017 r. w Ogródku Jordanowskim przy ul. Odyńca 6 odbył się Mokotowski Festyn Wakacyjny, organizowany przez Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy zorganizował na miejscu stoisko, na którym przygotowane były różne atrakcje dla rodzin i dzieci, z których zainteresowani mogli korzystać w czasie trwania całego wydarzenia, czyli w godzinach 10:00 - 14:00.

 

Każdy z odwiedzających stoisko mógł uzyskać informację o konkretnej dziedzinie świadczonego wsparcia przez OPS, czyli o poradnictwie rodzinnym, wsparciu psychologicznym i interwencji kryzysowej. Informowano także o pomocy udzielanej przez pracowników socjalnych oraz w zakresie poradnictwa w poszukiwaniu zatrudnienia. Udostępnione były ulotki i broszury informacyjne na temat wsparcia świadczonego przez Ośrodek a także informatory publikowane przez Urząd Dzielnicy. Podsumowując - na stoisku każdy odwiedzający mógł przede wszystkim uzyskać informacje, a dzieci uczestniczyły w zabawie.

 

Stoisko OPS Mokotów podzielone zostało na trzy segmenty. W pierwszym, małym uczestnikom zabawy malowano buzie farbkami. Największą popularnością cieszyły się wizerunki różnych zwierząt i bajkowych postaci, dzieci miały również własne pomysły na makijaż. Następnie, dzieci mogły otrzymać figurki wykonane z podłużnych balonów ? m.in. koty, psy, miecze, łabędzie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również robienie ?gniotków?, czyli napełnionych mąką balonów do ściskania. Dzieci samodzielnie wykonywały to zadanie, następnie malowały flamastrami buźki i nadawały swoim gniotkom imiona. W czasie pracy dzieci chętnie rozmawiały z prowadzącymi. Tuż obok ?gniotków? dzieciom wykonywane były tatuaże wodne ? tu również ustawiała się długa kolejka chętnych. Dzieci mogły również bawić się kolorując rysunki kredkami i farbami, malować kredą chodnikową w pobliżu stoiska, a także bawić się za pomocą chusty klanza. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Obok stoiska dzieci puszczały bańki mydlane za pomocą specjalnych kijków ze sznurami.

 

Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej zaangażowali się w pełni do realizacji zajęć dla dzieci i dbali o to, by również dorośli wzięli udział w przygotowanych atrakcjach. Z wyprzedzeniem opracowali koncepcję atrakcji biorąc pod uwagę to, że festyn organizowany był w parku i istniała możliwość przeprowadzenia różnych atrakcyjnych form zabawy na trawie.

 

Stoisko Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy cieszyło się dużym zainteresowaniem dorosłych i dzieci. Do stoiska podchodziły całe grupy przedszkolne lub szkolne z opiekunami, co powodowało, że nieustannie w stoisku uczestniczyło około 30 osób. Szacuje się, że w czasie trwania całego wydarzenia, stoisko Ośrodka odwiedziło około tysiąca osób.

 

1 

2

3

              

 

                  


 

Poprawiony: środa, 14 czerwca 2017 09:56
 
ORLEN MARATON PDF Drukuj Email
czwartek, 27 kwietnia 2017 10:51

 W dniu 23 kwietnia 2017 roku odbywał się w Warszawie Orlen Maraton, w czasie którego Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy przygotował stoisko. Stoisko zlokalizowane było przy Supersamie na ul. Puławskiej, a otwarte w godzinach 8:00-14:00.

 

Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej OPS Mokotów z wyprzedzeniem pracowali koncepcję atrakcji, jakie miały mieć miejsce w czasie spotkania, korzystając z doświadczeń zeszłorocznej, bardzo udanej zabawy podczas pikniku "Mokotówka". Skupiono się w szczególności na przygotowaniu atrakcji dla dzieci, których spodziewano się najwięcej, jednak w taki sposób, by dorośli - rodzice, opiekunowie i inni odwiedzający mogli zatrzymać się przy stoisku Ośrodka.

 

Stoisko przygotowano przed oficjalnym startem Maratonu, dzięki czemu odwiedzający mogli od razu przystąpić do wspólnej zabawy z dziećmi. Każdy z odwiedzających, który chciał zasięgnąć informacji o działaniach Ośrodka i Działu mógł uzyskać konkretną informację o konkretnej dziedzinie świadczonego wsparcia, czyli poradnictwa rodzinnego, wsparcia psychologicznego i interwencji kryzysowej. Informowano także o wsparciu udzielanym przez pracowników socjalnych oraz w zakresie poradnictwa w poszukiwaniu zatrudnienia. Udostępnione były również ulotki i broszury informacyjne na temat wsparcia świadczonego przez Ośrodek. Na stoisku zatem każdy odwiedzający mógł przede wszystkim uzyskać informacje, a dzieci uczestniczyły w następujących zabawach:

-          malowanie twarzy profesjonalnymi farbkami do twarzy, wg pomysłów dzieci lub wzorów

-          puszczania baniek mydlanych

-          budowanie figur i zwierząt z podłużnych, kolorowych balonów

-          kolorowanie kredkami, flamastrami

 

Pracownicy Działu Pomocy Specjalistycznej zaangażowali się w pełni do realizacji zajęć dla dzieci i dbali o to, by również dorośli wzięli udział w przygotowanych atrakcjach. Dorosłym dedykowana była również tablica pt. "Weź, czego Ci trzeba", w której umieszczone były hasła, np. odwaga, cierpliwość.

            Pomimo zmiennej pogody wszyscy uczestnicy chętnie brali udział w zaproponowanych zabawach, a stoisko Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy cieszyło się dużym zainteresowaniem dorosłych i dzieci.


 a              b

 

c                   d


 

 
Konsultacje psychoterapeuty PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 lutego 2017 09:47

Wsparcie psychologiczne dla osób z różnymi problemami:

  • nerwice
  • depresje (depresja poporodowa, problemy ze snem)
  • trudności w utrzymaniu satysfakcjonujących relacji z innymi (rozstanie z bliska osobą)
  • problemy małżeńskie
  • problemy rodzinne w tym związane z ciężka choroba w rodzinie
  • problemy wychowawcze (chcesz lepiej zrozumieć swoje dziecko)
  • problemy zawodowe (utrata pracy, wypalenie zawodowe)
  • żałoba po utracie bliskiej osoby
  • obniżone poczucie własnej wartości, brak satysfakcji w życiu

Konsultacje prowadzi psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem również klinicznym.

Konsultacje odbywają się w poniedziałki.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny: 22 848 09 24; 517 208 160 lub osobisty w siedzibie ZAZiS  Wiśniowa 37 p. 11

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 16
Copyright © 2019 opsmokotow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.